Ганна Новосад: виникає необхідність у розробці модернізованої шкільної мережі

3 жовтня заступник голови облдержадміністрації Дмитро Романюк, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович, ректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Зуб’як, заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Зоряна Король, а також керівники структурних підрозділів міністерства освіти і науки України, ОДА взяли участь у селекторній нараді під головуванням міністра освіти і науки України Ганни Новосад. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

«Я хотіла б запропонувати провести впродовж місяця низку зустрічей з керівником кожної з областей окремо, задля детального вивчення проблем освітньої галузі, зокрема й освітньої мережі шкіл. Це питання останніми роками стало одним з найважливіших у контексті підвищення заробітних плат для педагогічних працівників. У цьому ключі виникає необхідність у розробці модернізованої шкільної мережі й подання такої пропозиції до Кабінету міністрів України. Виконати це завдання ми можемо лише разом», - підкреслила Ганна Новосад.

Йшлося про загальний аналіз наявної мережі закладів освіти України, зокрема, й аналіз роботи шкіл опорної мережі та регіональні плани їх створення.

Обговорювали також доручення, які пов’язані з осучасненням старшої профільної школи, матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів освіти, зокрема, й надання пропозицій з утворення нових навчально-практичних центрів.

Також на нараді прозвучали пропозиції щодо перерозподілу коштів субвенції з Державного бюджету місцевим, які будуть використовуватися в освітній галузі у наступному році.

Під час наради Дмитро Романюк озвучив проблемне питання, яке стосується утворення Державної служби якості освіти України. У цьому контексті виступив з проханням підтримати та погодити внесення змін до розпорядження Кабінету міністрів України від 20.03.2019 року № 165 «Про передачу 2019 році деяких бюджетних призначень Міністерству освіти і науки України для державної служби якості освіти». Зазначені зміни дозволять здійснити погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі у райдержадміністраціях та забезпечать її своєчасну виплату.

За підсумками наради у селекторному форматі керівникам облдержадміністрацій доручено взяти під особистий контроль проблемні ситуації, які є в освітній галузі областей, задля оцінки потенційних перспектив розвитку галузі, ризиків та вирішення проблемних питань.