Газовики скаржаться на відтік кадрів через низькі тарифи

Через заморожені тарифи на розподіл газу зарплата фахівців «Івано-Франківськгазу» на 19 % менша від середньої по промисловості та на 29% від середньої зарплати по галузі. Про це повідомили в ПАТ «Івано-Франківськгаз».

«Середня зарплата прикарпатських газовиків складає 8 697 грн, в той час, як середньомісячна зарплата по галузі в області становить – 12 274 грн. Невеликі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу. З початку 2019 року з компанії звільнилося 179 працівників. Головною причиною масових звільнень газовиків є низький рівень заробітної плати, який на 29% менший від середньої зарплати по галузі. Сьогодні на підприємстві вакантними є 536 посад. Як правило, це слюсарі, зварники, монтери, водії - люди, які цілодобово забезпечують безаварійний розподіл газу», - йдеться у повідомленні.

Так, лише в аварійно-диспетчерській службі, яка цілодобово ліквідовує витоки газу не вистачає майже 70 фахівців, ще 50 спеціалістів – в службі, яка здійснює комплексно-приладне обстеження: перевіряє мережі та виявляє витоки газу на них. Через незаповненість вакансій, збільшується навантаження на працівників, а зарплата незмінно залишається низькою.

«Зарплата газовиків обмежена тарифом на розподіл природного газу, що є складовою ціни на газ. Ця складова не змінювалася з 2017 року. З діючої ціни природного газу за 1 куб.м для населення, газорозподільна компанія отримує лише 85,5 копійок. З них лише 25,7 копійки спрямовуються на заробітну плату, решта коштів – на заміну та ремонт мереж, утримання АДС, встановлення безкоштовних лічильників тощо», - розповідає голова правління АТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.