Експерти радять провести масову вакцинацію від кору

25 червня в Івано-Франківську відбулося засідання групи експертів з питань відповіді на спалах кору в Україні. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

«Обговорення пройшло за участю медичного експерта ЮНІСЕФ Катерини Булавінової, міжнародного експерта ЮНІСЕФ Драгослава Поповича, фахівців департаменту охорони здоров’я, зокрема, головного спеціаліста з організації педіатричної допомоги населенню Лариси Підвербецької, експерта з епідеміології Євгенії Чурпіти, експерта з дитячої імунології Галини Бенько, начальника управління охорони здоров’я МВК Марії Бойко та головного лікаря ОДКЛ Радислава Котурбаша», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Івано-Франківщині вакцинують від кору шість тисяч працівників освіти

Під час наради було проаналізовано ряд актуальних питань щодо епідеміологічної ситуації з кору в Івано-Франківській області, стан проведення імунізації серед населення краю, про які розповіла присутнім епідеміолог Євгенія Чурпіта.

У свою чергу Драгослав Попович ознайомив учасників наради з аналізом захворюваності на кір в Україні, а також з результатами проведеного опитування українців щодо важливості імунізації. Як засвідчило опитування, у населення зросла довіра до вакцинації. Однак при цьому в чотирьох областях України великий відсоток мешканців все ще вважають, що краще перехворіти, ніж отримати щеплення.

Окремо фахівці зосередили увагу на підготовці до проведення додаткових заходів вакцинації проти кору. У ході засідання було обговорено напрямки підвищення кваліфікації медсестер та лікарів з питань вакцинації. Також фахівці розглянули шляхи подолання кору, рекомендовані ВООЗ та CDC (американською агенцією з інфекційних захворювань), з метою посилення боротьби з цим інфекційним захворюванням. Зокрема, було проаналізовано, які саме групи населення треба вакцинувати і скільки для цього потрібно вакцини КПК.