В Івано-Франківську презентували скульптурний проект «Особистості»

8 травня в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка за участі начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимира Федорака відбулася прес-конференція скульптора Данила Книшука, автора проекту «Особистості». Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА.

Володимир Федорак зауважив: «Скульптор Данило Книщук показав чудовий проект, де представлені відомі у культурі, мистецтві та громадському середовищі на Прикарпатті, Україні, Європі та світі знакові особистості».

Посадовець зазначив, що цей проект автор презентував під час четвертого Міжнародного фестивалю мистецтв країн Карпатського регіону «Карпатський простір», який організований Міністерством культури України, обласною державною адміністрацією, обласною радою, міською радою м. Івано-Франківськ, Спілкою театральних діячів України, Національним академічним театром оперети, Фондом «Україна інкогніто» та рядом дипломатичних представництв з різних країн світу. Одна з оригінальніших локацій цього фестивалю – це «Аrt spase», де був представлений цей проект.

Данило Книщук розповів, як працював над створенням цього проекту. Зауважував, що творив скульптурні образи у захоплюючому спілкуванні з цими особистостями. Важливим у цій колекції вважає пошук образу та підкреслив: «Ціль проекту розкрити у спілкуванні світ обдарованих та креативних особистостей, плекати відчуття відповідальності та гідності бути українцем».

У майстерні скульптора відбувався творчий процес, який розкрив скульптурні та психологічні образи Любомира Гузара, Мирослава Поповича, Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Ліни Костенко, Івана Марчука, Івана Малковича, Василя Ломаченка, Володимира Кличка та багато інших відомих особистостей. На цей момент проект налічує 24 скульптурні портрети.

Довідково

Данило Книщук народився у Києві. До 2005 року проживав у Івано-Франківську, де закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. З 2000 року займався творчою діяльністю, графікою та скульптурою. В 2012 році закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю «Монументальна скульптура». З 2012 року також займався аматорською журналістикою. Був учасником та переможцем багатьох скульптурних конкурсів. На даний момент проживає та творить у Києві.