Поляки обіцяють співпрацювати у розвитку Палацу Потоцьких

В Івано-Франківську підписали меморандум про співпрацю між КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» і Центром польської культури та європейського діалогу. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив директор КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар.

У підписанні Меморандуму взяли участь директор КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар та директор громадської організації «Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську» Марія Осідач.

Основними завданнями співпраці є:

- створення нових можливостей для розвитку культури, науки та бізнесу, просуваючи історичну та культурну спадщину двох народів;

- обмін досвідом у сфері консервації та реставрації визначних пам’яток;

- формування умов для створення нових освітньо-туристичних продуктів, що сприятиме збільшенню кількості туристів в Івано-Франківську.

«Ми стаємо першими з кола міжнародних партнерів Палацу і сподіваємося, що наша практична співпраця буде активною. Підтримуватимемо «палацову родину» на початках в пошуках архівної інформації про Палац, про Потоцьких на території Польщі. Готуємось разом організовувати на території палацового комплексу різні мистецькі події. Ми підтримуємо ідею створити в Палаці Потоцьких культурний центр Івано-Франківська», – сказала директорка Центру польської культури та європейського діалогу Марія Осідач.

Підписанням Меморандуму про співпрацю партнери погоджують Стратегію спільних дій у сфері розвитку культури, науки та бізнесу.

«Палац є знаковим для міста, він поєднує різні культурні та історичні епохи, поєднує історію існування різних держав, устроїв та спільнот. Це є наша спільна спадщина. Зараз ми формуємо коло наших міжнародних партнерів. Хочемо започаткувати співпрацю із тими державами, які були причетні до історії нашого міста та самого Палацу Потоцьких. Сусідня Республіка Польща має багатий досвід з реабілітації культурної спадщини. Тому надіємось і на практичну, вузько професійну співпрацю», – зазначив директор КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар.