Україна і Грузія змінили умови вільної торгівлі

Зазначається, що угода про вільну торгівлю між Україною та Грузією була підписана 9 січня 1995 року.

Перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів схвалив зміни в договорі про вільну торгівлю між Україною та Грузією. Про це йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку.

«На практиці це означає, що в українські виробники зможуть імпортувати сировину та комплектуючі з Грузії, переробляти їх в Україні та експортувати, наприклад, до Німеччини з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита», - повідомив міністр економічного розвитку Степан Кубів.

За його словами, нові зміни до угоди про вільну торгівлю між Україною та Грузією мають сприяти українському експорту, який використовує грузинську сировину.

Зазначається, що угода про вільну торгівлю між Україною та Грузією була підписана 9 січня 1995 року.

Сторони почали використовувати єдині правила походження товарів у двосторонній торгівлі. Також при торгівлі з Грузією тепер дійсні положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила (Пан-Євро-Мед), зокрема, ефект діагональної кумуляції.

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 року Україна почала використовувати правила Конвенції Пан-Євро-Мед при торгівлі з країнами Євросоюзу. Українські виробники зможуть, наприклад, ввозити сировину з Грузії, переробляти в Україні і експортувати в ЄС з українськими сертифікатами походження при нульовій або пільговою ставкою мита.