Передбачається подорожчання житла в новому році на 20%

На початку року різкого зростання цін не передбачається, однак після виборів житло подорожчає. Квадратні метри в Україні можуть подорожчати після виборів на 20%. Про це повідомляє Конфедерація будівельників України.

Реалії 2018 року частково продовжаться в 2019 році. Ціни на нерухомість в Україні будуть поступово рости, - припустили в КСУ.

Як пояснили в організації, зростання цін сформує високу пропозицію і малий попит, зростання процентних ставок за кредитами, збільшення зарплат, а також - подорожчання будматеріалів, логістики, пального.

У конфедерації вважають - найбільше покупців буде залучати продумана концепція проекту, якість будівництва і високий рівень експлуатації комплексу.

Крім того, важливим фактором залишиться ціна житлоплощі. За інформацією КСУ, за 2018 рік 1 кв. м. преміум-класу в середньому подешевшав до 53 тис. гривень, що на 13% менше, ніж у 2017. У той же час, 1 кв. м. економ-класу підскочив до середньої вартості в 19 тис. гривень, що на 14% перевищує середній цінник попереднього року.