В Івано-Франківську відзначили 150-річчя заснування «Просвіти»

9 грудня, в обласній філармонії імені Іри Маланюк урочисто відзначили 150-річчя заснування ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Цей захід відбувся за участі першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, першого заступника голови обласної ради Василя Гладія, голови ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павла Мовчана, голови обласного об’єднання «Проствіти» Степана Волковецького, начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Володимира Федорака, відомих громадських, культурних діячів та ЗМІ.

Урочистий захід розпочався із звучання Гімну України, також були покладені квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та першому голові Станіславської «Просвіти» Євгену Желехівському.

Марія Савка від імені голови облдержадміністрації Олега Гончарука привітала високоповажну просвітянську громаду з 150-ю річницею від дня заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка: «Шановні друзі, країна не може бути успішною, якщо вона не використовує фундаменту просвіти. Слово «просвіта» не перекладається на інші мови, воно таке близьке, українське і має надзвичайно велике значення. На мою думку – це ті найвищі цінності, які ми вкладаємо в людину, освіту, серце й душу. Напевно жодна техніка, сучасні технології не дали б очікуваного ефекту, якщо б ми не інвестували в людину та її розвиток. Ми спільно повинні дбати про природу, любити життя, кожен з нас має займатися просвітництвом серед людей. І цьому вчить нас «Просвіта», 150-річчя якої ми святкуємо».

«Всеукраїнське товариство «Просвіта» об’єднує усі сфери суспільного життя. Ця організація має цікаву та багатогранну історію, оскільки працюють в ній люди, які вболівають за Україну, її церкву та мову, що дбали і продовжують турбуватися про її історичні цінності, героїв та світочів нашої нації. Дозвольте вклонитися Вам і висловити щиру подяку за багаторічну працю щодо відродження українських звичаїв, історії та культури. Адже країна живе доти, доки живе її душа», - підкреслила посадовець.

Керівники області вручили представникам обласних, районних, міських, сільських об’єднань Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка медалі «За заслуги перед Прикарпаттям», грамоти облдержадміністрації і обласної ради, управління культури національностей та релігій ОДА.

На сцені обласної філармонії імені Іри Маланюк для просвітян виступали народний артист України Михайло Кривень, дитячий вокальний ансамбль «Просвітяночки», молодіжний ансамбль «Квадрат» із керівником Русланою Денегою, гурт «Церковні дзвони». Захоплювали своїми виступами глядачів родинний народний самодіяльний хореографічний просвітянський колектив «Запальні гуцули» з с. Віпче Верховинського району, капела гуцульських троїстих музик під керівництвом Івана Мартищука та багато інших творчих колективів.

Також цього дня просвітянам області, керівникам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування вручали найвищі нагороди Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Додамо, що у неділю на будівлі обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка по вулиці Грушевського було урочисто відкрито меморіальну дошку, яку встановлено з нагоди 150-річчя створення цього об’єднання.

За матеріалами прес-служби Івано-Франківськох ОДА