Зроблено чимало: звіт заступника голови Івано-Франківської крайової організації Народного Руху України Тараса Виноградника за 2018-2020 рр.

У березні минуло два роки з часу мого обрання заступником голови Івано-Франківської крайової організації Народного Руху України. Дотримуючись статуту нашої партії, через завершення терміну повноважень на посаді звітую про проведену роботу. Це мій внесок у розвиток організації НРУ та нашого краю. Це далеко не повний перелік, може, для когось це сухі цифри та дати, але за цією роботою стоять великі авторитетні та поважні люди, які членами партії Народний Рух України. Вірю, що НРУ на Прикарпатті відновить свої позиції та робитиме реальні кроки для зміцнення державності.  

Робота з осередками НРУ в районах 

За цей час налагоджено регулярну взаємодію з районними організаціями НРУ. Проведено близько 100 партійних зустрічей та виїздів у районні осередки НРУ. Зокрема, неоднорозаво відбувалися зустрічі в осередках з косівськими, снятинськими, богородчанськими, калуськими, рогатинськими, надвірнянськими, яремчанськими, коломийськими, долинськими, городенківськими та тлумацькими «рухівцями». Загалом за 2018-2019 рр. було проведено більше 200 зустрічей із виборцями у районах.

Оновлення районних організацій 

Згідно зі Статутом та для забезпечення ефективнішої роботи партійної організації проведено звітно-виборчі конференції у районах, прийнято нових членів НРУ та обрано або переобрано керівників. Зокрема, у Косівській районній організації НРУ головою обрано Івана Слижука, в Надвірнянській – Івана Шуляка, у Снятинській районній організації НРУ – Григорія Дутчака, в Городенківській – Любомира Легенюка. 

Участь у локальних «рухівських» подіях:

19 лютого 2018 р. – відкриття пам’ятного барельєфа В’ячеславу Чорноволу в Єзуполі;

23 березня 2018 р. – участь у ході та вічі пам’яті з нагоди 19-ї річниці загибелі В’ячеслава Чорновола в Івано-Франківську;

31 березня 2018 р. – разом з членами та прихильниками Народного Руху України (м. Івано-Франківськ) взяв участь у загальноміській толоці;

16 квітня 2018 р. – участь у вшануванні пам’яті полковника УПА, командира оперативної групи УПА-Захід та крайового провідника ОУН Карпатського краю Василя Сидора, відомого під псевдонімом «Шелест», на Рожнятівщині;

17 вересня 2018 р. – участь у конференції з нагоди 30-річчя Культурно-наукового товариства «РУХ», Івано-Франківськ;

22 грудня 2018 р. – участь у вічі з нагоди дня народження В’ячеслава Чорновола в Івано-Франківську;

24 грудня 2018 р. – участь в урочистому вічі з нагоди 81-ї річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола в Івано-Франківську, організованому Івано-Франківською крайовою організацією НРУ;

15 січня 2019 р. – участь у вшануванні та відкритті меморіальної дошки засновникові та головному ідеологові Народного Руху України В’ячеславу Чорноволу в Городенці;

11 березня 2019 р. – на запрошення громади с. Глибоке спільно з головою Богородчанської районної організації НРУ Михайлом Сидоруком взяв участь у святкуванні Шевченківських днів;

15 березня 2019 р. – взяв участь у V Чорноволівських читаннях в університеті Короля Данила;

25 березня 2019 р. – участь у вшануванні 20-ї річниці загибелі В. Чорновола в Шешорах;

26 березня 2019 р. – спільно з побратимами Рогатинськоі районної організації НРУ взяв участь у вічі-молебні з нагоди вшанування пам’яті В. Чорновола;

16 квітня 2019 р. – зустріч з головою Народного Руху України Віктором Кривенком в Івано-Франківську;

26 квітня 2019 р. – зустрічі з побратимами з районної організації Народний Рух України на Рогатинщині;

20 травня 2019 р. – зустріч з колегами-«рухівцівцями» з Білої Церкви та Києва в Івано-Франківську; 

24 травня 2019 р. – участь у святкуванні Дня Героїв у Долині;

10 серпня 2019 р. – відвідав традиційну зустріч «Говерляна-2019», організовану «молодорухівцями»;

20 вересня 2019 р. – організація та участь в урочистому святкуванні 30-річчя Народного Руху України в Івано-Франківській обласній філармонії;

28 листопада 2019 р. – участь у зборах проводу Калуської міської організації НРУ;

8 грудня 2019 р. – участь у загальноміському вічі щодо зустрічі у Нормандському форматі та закону «Про ринок землі»;

24 грудня 2019 р. – віче з нагоди дня народження В’ячеслава Чорновола у Рогатині.

Участь у всеукраїнських «рухівських» подіях:

4 травня 2018 р. – у Львові презентація нової книги Володимира Панченка «Держава біля керма»;

25 березня 2018 р. – участь у пам’ятних заходах з нагоди 19-ї річниці загибелі Героя України В. М. Чорновола в Києві;

9 січня 2019 р. – участь у III етапі позачергових XXVII Всеукраїнських зборів (з’їзду) Народного Руху України;

13 квітня 2019 р. – участь у засіданні Центральної ради та Центрального проводу Народного Руху України;

9 червня 2019 р. – участь у Всеукраїнському з’їзді НРУ щодо виборів до Верховної Ради;

10 вересня 2019 р. – участь у святкуванні 30-ліття Народного Руху України у Києві;

19 жовтня 2019 р. – участь у круглому столі «Візія Народного Руху України: погляд в майбутнє»;

2 грудня 2019 р. – участь в урочистостях до 30-річчя Народного Руху України на Львівщині;

14 березня 2020 р. – підготовка виступу для 6-х Чорноволівських читань у Києві на тему «Сила безсилих – якими бачили постоталітарні перетворення Гавел та Чорновіл».

Вибори 

 • Президентська кампанія кандидата від Народного Руху України Віктора Кривенка 

 • «Рухівці» делегували мені очолити виборчий штаб на Прикарпатті. Тож ми організували агітаційну кампанію на підтримку Віктора Кривенка на виборах президента 2019 р. на Прикарпатті – публікації у ЗМІ, роздача агітматеріалів, білборди, зустрічі з виборцями, робота агітбригад. 

  За результатами виборів Віктор Кривенко на Прикарпатті увійшов у 15-ку кандидатів, які отримали найбільшу підтримку. Івано-Франківська область віддала найбільше голосів за Віктора Кривенка порівняно з іншими регіонами та зайняла перше місце.

 • Вибори до ВРУ

 • Як висуванець від НРУ, балотувався до Верховної Ради по 86-му мажоритарному округу (Рожнятівський, Долинський, Богородчанський райони).

  За результатами виборів отримав підтримку 6,10% і зайняв 4-те місце.

  У рамках передвиборчої кампанії було проведено більше 200 зустрічей з виборцями, організовано масштабну агітаційну та інформаційну кампанії. Виготовлено поліграфічні та агітаційні матеріали. Реалізовано низку соціальних проєктів для розвитку районів. 

  Зокрема, проєкт «Комфортне село» із встановлення зупинок в селах. Нові зупинки встановлено в селах: Грабів, Мала Тур’я Долинського р-ну, Петранка, Князівське, Ясень, Вербівка, Топільське, Камінь та Красне Рожнятівського р-ну. Проєкт розраховано на 5 років, тож втілюємо його і сьогодні.

  Крім цього, спільно з івано-франківською організацією Червоний Хрест передано школам Рожнятівщини, Долинщини та Богородчанщини меблі, шкільне приладдя та дошки з Німеччини. 

 • Вибори в ОТГ 

 • Забезпечив проведення агітаційної кампанії на виборах до Долинської, Витвицької, Вигодської ОТГ для кандидатів-«рухівців».

  У результаті спільної роботи депутати-«рухівці» отримали підтримку 7% на виборах і увійшли до ради Долинської міської ОТГ: Андрій Васько, Олександр Горошко, Олег Кравчук. У Вигодській ОТГ депутатом став «рухівець» Роман Куськів.

  Святкування 30-ліття Народного Руху на Прикарпатті

  20 вересня 2019 р. в Івано-Франківській обласній філармонії ім. Іри Маланюк організував святкування 30-річчя НРУ. Спеціальний гість свята – Тарас Петриненко. 

  Участь у святі взяло близько 500 «рухівців» різних поколінь та почесних гостей, а також керівництво Народного Руху України. 

  Сприяв проведенню Косівською районною організацією НРУ міжобласного турніру з футболу «Кубок Карпат – 30 років НРУ» 1 жовтня.

  Долучився до святкування 30-річчя створення Народного Руху України на Косівщині 8 жовтня.

  Соціальна діяльність

  Протягом трьох років виплачую іменні стипендії найкращим учням Рожнятівського та Долинського районів.

  Забезпечую регулярну доплату до пенсій соціально незахищеним пенсіонерам Рожнятівського району.

  Спільно з Червоним Хрестом у 2019 р. передали Івано-Франківській обласній клінічній лікарні 12 функціональних ліжок для відділення реанімації. 

  У рамках заходів боротьби з пандемією організував придбання та передачу засобів захисту (костюмів, халатів, масок, респіраторів, бахіл) та антисептиків для медиків Рожнятівського, Долинського, Богородчанського та Косівського районів. 

  Підтримка культури 

  Організував спільно з прикарпатським осередком Народного Руху України поїздку працівників освіти та культури з Долинщини на театралізований концерт «Червона рута» в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі.

  Підтримав відзначення Дня працівника культури в Богородчанському районі (8 листопада 2018 р.).

  Організував поїздки жителів Долинського, Рожнятівського та Богородчанського районів на концерт Національної заслуженої капели бандуристів ім. Платона Майбороди та на концерт хору ім. Г. Верьовки.

  Протягом двох років у новорічну пору спільно з «рухівцями» проводимо благодійні кінопокази для школярів з Богородчанського, Рожнятівського та Косівського районів у кінотеатрі «Космос».

  У рамках акції від Благодійного Фонду Тараса Виноградника спільно з «рухівцями» зібрав та закупив близько 200 книг для української громади повіту Марамуреш у Румунії.

  Сприяв відкриттю у Львові унікальної виставки, приуроченої до 130-ї річниці від дня народження відомого художника нашого земляка Осипа-Романа Сорохтея.

  Надав фінансову допомогу для видання книги «Батьки і діти України». 

  Організував виставку рідкісних світлин В. Чорновола в Івано-Франківську. Виставка відбулася в холі ПНУ ім. В. Стефаника у березні 2019 р. 

  Підтримка спорту

  Придбання спортінвентаря для загальноосвітньої школи I–III ст. с. Красної Надвірнянського району та для Ясеньської загальноосвітньої школи I–III ст. Рожнятівського району.

  Фінансування поїздки на Чемпіонат світу із самбо спортсменки Сніжани Пліш із с. Ясеня.

  Підтримка футбольної команди ветеранів війни на сході «Прикарпаття АТО».

  Підтримка проведення міжобласного турніру з волейболу до 207-ї та 208-ї річниць від дня народження І. Вагилевича у с. Ясені Рожнятівського району у 2018 та 2019 рр.

  XVI Всеукраїнський турнір з дзюдо пам’яті В’ячеслава Чорновола в Калуші (21 грудня 2018 р.).

  Районний турнір з волейболу, присвячений 81-й річниці від дня народження В. Чорновола у Тлумачі (23 грудня 2018 р.).

  Сприяв проведенню Перших сільських ігор з волейболу в с. Сливках Рожнятівського району у 2019 р.

  Спільно з Косівською районною організацією НРУ сприяв проведеннню міжобласного турніру з футболу «Кубок Карпат – 30 років НРУ».

  Підтримував проведення футбольних матчів команди збірної України серед ветеранів у Долині та Болехові у червні 2019 р.

  21-22 грудня 2019 р. підтримав проведення турніру з мініфутболу на кубок Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО до Дня Збройних сил України.

  Висвітлення діяльності Народного Руху України в ЗМІ та соціальній мережі Facebook.

  За два роки налагоджено тісну взаємодію зі ЗМІ: 

  Взяв участь у 42-х ефірах на телебаченні (ОТБ «Галичина», 402 Канал, ТРК «Раі», телеканал «Незалежність», «UA. Карпати»).

  Організував зйомку тематичних відеосюжетів на локальних телеканалах.

  Підтримав зйомки програми «Простір минулого» спільно з 402 Каналом для популяризації культури та історичної спадщини краю. 

  У рамках виборчої кампанії 2019 р. провів кампанію оголошень на івано-франківських та районних радіо з метою популяризації НРУ. 

  Забезпечив регулярне інформування про діяльність НРУ у районних газетах та обласній газеті «Галичина». Загалом більше 50 публікацій. 

  Налагодив регулярні публікації про діяльність Івано-Франківської крайової організації НРУ у всеукраїнській «рухівській» газеті «Час Тайм».

  Налагодили роботу в соціальних мережах. Забезпечили регулярне інформування про діяльність партії.

  Взаємодія з іншими організаціями

  Надав фінансову допомогу Надвірнянському районному об’єднанню «Просвіта» ім. Тараса Шевченка в розмірі 4 тисячі гривень для видання книги «Батьки і діти України». 

  Постійно підтримую організацію ОУН – виділяю кошти для придбання ліків членам ОУН, матеріальну допомогу для виїзду делегації ОУН до різних історичних місць, літературу для бібліотек.

  Публічні звернення партії або організації щодо важливих подій

  Заява політичної партії «Народний Рух України» – «Державність, демократія і національні цінності – вимоги до майбутнього президента України» за результатами засідання Центрального проводу.

  Заява Політради Народного Руху України про необхідність об‘єднання патріотичних сил.

  Як заступник голови Івано-Франківської крайової організації НРУ особисто ініціював звернення Івано-Франківської обласної ради до Президента України Петра Порошенка з проханням надати добровольцю Мерабу Концелідзе українське громадянство.

  20 вересня 2019 р. з трибуни обласної ради пригадав депутатам важливі в історії нашої країни події, які відбулися 30 років тому і безпосередньо пов‘язані з відновленням незалежності України, на чолі яких стояв Народний Рух України.