Жіноче підприємництво з солодким присмаком

Проєкт під такою назвою реалізувала у Старобогородчанській ОТГ громадська організація «Центр Рівних Можливостей» у рамках конкурсу грантів швидкого реагування для жіночих організацій, який впроваджує «Український Жіночий Фонд» за підтримки Європейського Союзу.

Проєкт спрямовано на просування економічних можливостей для жінок в умовах негативного впливу COVID-19 та посилення їхньої спроможності в часі пандемії. У його рамках 15 представниць як Старобогородчанської ОТГ, так і інших громад області пройшли цикл тренінгів щодо започаткування та розвитку власної справи, а також курс-інтенсив щодо виготовлення кондитерських та пекарських виробів.

Отримані знання та компетенції дадуть можливість жінкам більш гнучко реагувати на виклики, пов’язані із кризою, спричиненою пандемією COVID-19. Це, своєю чергою, посилить роль жінок в економічному житті регіону. Набутий практичний досвід із кондитерської та пекарської справи сприятиме посиленню впевненості жінок у своїй спроможності ведення бізнесу та зробить їх більш мобільними на ринку праці.

«Старобогородчанська ОТГ дуже тісно співпрацює з громадською організацією «Центр Рівних Можливостей» з питань підвищення активності молоді, забезпечення гендерної рівності. Під час пандемії COVID-19 наша громада зіштовхнулася з проблемою погіршення економічного становища жінок через втрату роботи, ускладнення умов ведення бізнесу, закриття кордонів, тощо. Саме тому громадська організація «Центр Рівних Можливостей» підготувала та реалізувала проєкт «Жіноче підприємництво з солодким присмаком». Цим проєктом громадська організація яскраво продемонструвала, як громадянське суспільство може вирішувати питання, які місцева влада з огляду на різні обмеження вирішити не може, суттєво допомагаючи цим владі. Реалізація таких проєктів сприятиме підвищенню економічної спроможності жінок нашої громади і дасть поштовх до розвитку жіночого підприємництва. Як показують різноманітні опитування, жінки, на відміну від чоловіків, більше схильні залишатися та працювати у своїх селах. Тому формування нових компетенцій, додаткових практичних навичок у жінок матиме позитивний вплив на розвиток громади загалом», – наголосив заступник голови Старобогородчанської ОТГ Юрій Іванишин.

Редактор відділу газети “Галичина”