Зайці були «броньовані». Попри це і розгул браконьєрів мисливці не залишилися без трофеїв

Хоч були побоювання, що внаслідок масштабних пожеж сухої трави останніми роками наша фауна зазнала серйозних збитків, у мисливських угіддях все ж чимало тварин, котрі є об’єктами полювання. Це довело недавнє відкриття сезону на хутрового звіра, зокрема зайця. Як зазначили мисливці, зайців нині стало навіть більше. Тож із полювання багато хто повернувся з трофеєм. Хоча зайця нелегко вполювати. Цей звір вміє ховатися, тікати, витривалий. Найбільші шанси на удачу в мисливців, що мають собак, котрі можуть «підняти» зайця, наздогнати або розшукати підранка.

Розповідає житель Тисменицького району Юрій Сковрінок, досвідчений мисливець:

– Відкриття полювання цього року було вдале. І не лише у нас, а й у Тлумацькому, Галицькому, Городенківському районах. Такого ще не було, щоб наша компанія «підняла» одразу сім зайців, з яких взяли двох. Але, зазначу, цього разу вони були якісь «броньовані». Я, наприклад, здійснив чотири постріли у свого зайця. Усі рази влучив. Та лише після четвертого він став моєю здобиччю.

Мої товариші, котрі взяли другого зайця, обидва досвідчені мисливці, стріляли по ньому загалом тричі. Цікаво, що з тих семи вуханів, котрих ми «підняли», троє лежали метрів за сто один від одного. Теж не пригадую такої щільності…

На жаль, не обійшлося без порушень. Скажімо, в Тлумацькому районі на території одного з тамтешніх мисливських господарств собаки загнали на людське подвір’я козулю. Хоча полювання на копитних уже дозволено і мисливці мали відповідну ліцензію, проте, як зазначає голова правління УТМР в області Михайло Лущак, стріляти в населених пунктах заборонено. До того ж пси ще й задушили у господарів індика. Зрозуміло, власники собак будуть змушені відшкодувати його вартість. Ще до початку сезону на хутрового звіра в Городенківському районі затримали також члена мисливського товариства, котрий з-під фари вибив трьох зайців. Чоловік скоїв низку порушень, починаючи від полювання у заборонений час, до того ж настріляв трьох зайців, коли дозволено здобути лише одного. Справжній браконьєр, чи, як називає таких осіб Михайло Лущак, «хижун». Як він розповів, наразі в Калуші відбувається судовий процес над ще одним браконьєром, котрого затримали 2 лютого в заказнику «Чорний ліс». Чоловіка притягують до кримінальної відповідальності. А загалом з початку року було складено 25 протоколів про порушення правил полювання. Отримано 24 тисячі гривень відшкодування завданих збитків.

Розгул браконьєрства призвів до того, що, за словами голови правління обласної організації УТМР, немає змісту розводити копитну дичину, чим займалися ще донедавна. За наявності в тих осіб потужних прохідних автомобілів, сучасної нарізної зброї, нічних прицілів і теплові зорів вони просто виб’ють тварин, придбання яких коштує дуже дорого. Тому головні зусилля спрямовано нині на розведення пернатої дичини. Нещодавно, наприклад, придбали 300 фазанів, котрих мають намір розподілити в чотирьох районних організаціях УТМР. Зауважимо, що навіть птахи обійшлися недешево. За фазанів заплатили 40 тисяч гривень. Ну а для тих, хто дотримується відповідних правил, знову випустили «Мисливський календар», де вказано види дичини, відстріл яких дозволено, терміни полювання, місця, де воно дозволено і де заборонено. Це буде своєрідним подарунком законослухняним мисливцям на Новий рік.

На фото: Юрій Сковрінок зі своїм трофеєм.
Редактор відділу газети “Галичина”