Принаймні два випадки браконьєрства викрили єгері Івано-Франківської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок за останні кілька тижнів. Перший з них трапився в Калуському районі. Наприкінці листопада під час обходу мисливських угідь, які належать тамтешній районній організації УТМР, старший єгер М. Луцький почув у лісі постріл. Разом зі ще одним членом цього мисливського товариства вирішили перевірити. Пройшовши метрів 200, побачили чоловіка з рушницею, який тягнув за собою забиту козулю. Він показав посвідчення мисливця, а ось дозволити оглянути зброю навідріз відмовився. Та коли на місце події прибув викликаний наряд поліції, рушницю вилучили. З’ясувалося, зловмисник не мав ні відстрільної картки, ні ліцензії, яка дозволяла би йому полювати на козулю. Тож йому доведеться сплатити чималий штраф і, цілком імовірно, може постати питання вилучення рушниці.
32 тисячі гривень коштував незаконно здобутий заєць жителеві Івано-Франківська. Він застрелив вухастого в нічний час з-під фари, що суворо заборонено. Це сталося в мисливських угіддях Тисменицької районної організації УТМР. Саме тоді там відбувався спільний з поліцією рейд із виявлення браконьєрів. Порушник спробував втекти автомобілем. Поліцейські наздогнали його вже в Івано-Франківську на вул. Юності. Доказ незаконного полювання – забитий заєць лежав у машині. Щоправда, чоловік добровільно сплатив зазначену суму, не очікуючи відповідного рішення суду.
Ще одному злісному порушникові правил полювання вдалося втекти. У рейді, організованому генеральним директором природно-заповідного фонду загальнозоологічного значення «Чорний Ліс» Михайлом Лущаком, брали участь і активісти громадської організації «Зелена варта». О 21 годині вони помітили за слідами на снігу, що вглиб лісового масиву в’їхав автомобіль. Цікаво, що при цьому шлагбаум, котрий перекривав дорогу до лісу, був зачинений на замок. Очевидно, зловмисник підібрав до нього ключ.
Пішли слідами і за кілометр від асфальтової дороги перевірники виявили автомобіль «ВАЗ», двигун якого був ще теплий. А від машини далі в ліс вели вже людські сліди, тож ними рушили два активісти «Зеленої варти». Десь за кілометр від автомобіля помітили в темряві силует людини, яка сиділа на стільчику. Невідомий теж зачув кроки й освітив перевірників ліхтариком. У відповідь один з них спрямував промінь свого ліхтаря на чоловіка. Той, зрозумівши, що це рейдова група, кинувся тікати. Один з активістів двічі вистрелив з пістолета травматичної дії вгору, вимагаючи, аби невідомий зупинився, але той, скориставшись темрявою, зник. Та на місці події, крім стільчика, чоловік залишив свій ранець, в якому виявили чотири набої, чохол від прицілу нічного бачення, рацію, підствольний ліхтарик. Все це свідчило, що невідомий був зі зброєю. У ранці знайшли ще й документ, завдяки якому вдалося встановити його особу. Йдеться про дозвіл на нарізну рушницю «браунінг» (до речі, недешеве задоволення – її вартість сягає тисячі доларів), виданий жителеві Калуша Ч.
– Ця особа нам давно відома, – зазначає Михайло Лущак. – Маємо інформацію, що він і ще деякі порушники постійно полюють у нічний час на території природно-заповідного фонду. Про це інформували місцеву поліцію, але безрезультатно.
Очевидно, і тепер Ч. вдасться вийти сухим із води. Хоча Михайло Лущак і звернувся із заявою до поліції щодо порушення за цим фактом кримінального провадження за ч. 1 ст. 248 ККУ, але справа не рухається. Мовляв, Ч. не стріляв у лісі, незаконно здобутої тварини нема. А що ж він робив темної пори доби в заказнику, де полювання заборонено, причому явно зі зброєю?..
Зазначимо, що не тільки УТМР займається охороною мисливських угідь. Скажімо, рейди проводить екологічна інспекція. Недавно її перевірники натрапили на мисливця, котрий здобув зайця. Нібито все було законно. Мав і відстрільну картку, і ліцензію. Та не вписав у картку свою здобич, як мав би зробити це згідно з правилами полювання. Тож склали на чоловіка протокол і стягнули 500 гривень штрафу.