Запаморочення голови – що робити?

Запаморочення голови час від часу виникає у кожного з нас, але якщо симптом турбує дуже часто, потрібно звертатись до лікаря. Причини стану бувають різними – швидкий вихід із сидячого положення, серйозні системні хвороби, зневоднення. Поставити діагноз може невропатолог за даними аналізів та обстежень. Розповімо, що робити під час запаморочення, звідки воно береться, та до чого тут вітамін Д.

Причини запаморочення

Найчастіші типи запаморочень – системне та вестибулярне. Вони виникають на тлі отиту, закорковування слухового лабіринту, інших запальних процесів, ускладнень в результаті травм, пухлин. Можливі й інші симптоми – наприклад, шум у вухах, погіршення слуху.

Також запаморочення виникає внаслідок:

  • гіпертонії;
  • атеросклерозу;
  • діабету;
  • порушень серцевого ритму;
  • захворювань нервової системи.

Точне визначення причини проблеми – гарантія повного одужання та призначення на 100% ефективної терапії. Самолікування тільки витрачає ваш час та провокує ускладнення. Помітили тривожні симптоми? Звертайтесь до лікаря якомога швидше.

Клінічна картина

Точні симптоми запаморочення індивідуальні та залежать від конкретної людини. Одні пацієнти скаржаться на відчуття гойдалок, втрату рівноваги. Можуть приєднуватись нудота, блювання, двоїння зору, припливи та сплутана свідомість. Залежно від причин та стану здоров’я стан може тривати від кількох секунд до годин.

Що потрібно для діагностики

Є кілька методів лікування запаморочення, важливо враховувати причину стану. Пацієнт має розповісти лікарю про:

  • частоту виникнення симптомів;
  • обставини, коли його турбує запаморочення голови;
  • тривалість приступів;
  • інші скарги.

Якщо це буде можливо, лікар поставить діагноз за результатами огляду, коли ні – він направить пацієнта на додаткові обстеження. Це можуть бути лабораторні аналізи, випробування кісткового лабіринту, відеоністагмографія чи аудіометричні тести. План обстеження складається індивідуально.

Що можна зробити?

Спочатку з’ясуйте, як зняти запаморочення, що для цього потрібно робити. У разі системного захворювання використовуються відповідні ліки. Не забувайте, що вони зменшують чи усувають симптоми, але не впливають на причині їх виникнення. Лікарі для лікування запаморочень призначають:

  • нейролептики;
  • судинні засоби;
  • антигістаміни;
  • нейростимулюючі препарати;
  • вітаміни.

Так часті запаморочення можуть бути наслідком дефіциту вітаміну Д. Речовина визначає роботу різних органів та клітин, якщо її недостатньо, виникають системні проблеми. Вітамін Д покращує стан серця, судин, впливає на роботу мозку та артеріальний тиск. Його достатній рівень в крові – найкраща профілактика багатьох захворювань. Українські лікарі рекомендують пацієнтам вживати Вітамін Д «Олідетрим», що виробляється з використанням сафлорової олії та має відмінну ефективність. Доступні дозування 600, 1000, 2000 та 4000 МО. Препарат підходить для дітей та дорослих.

Як зняти запаморочення у домашніх умовах? Зберігайте спокій, краще за все прийміть горизонтальне положення, відкрийте вікно. Можна випити стакан води або чорного чаю з цукром, зеленого з лимоном чи іншого напою для тонізації, усунення зневоднення. Зверніться до лікаря – він порекомендує дієві симптоматичні засоби, що потрібно буде використовувати для швидкого покращення стану. Бажано зробити аналізи на дефіцити вітамінів та почати приймати добавки за потребою. Деяким пацієнтам допомагає психологічна підтримка. Якщо лікар діагностує нервові чи психічні розлади, він призначить відповідні препарати.