Ці слова в заголовку стали лейтмотивом урочистого вшанування пам’яті захисників незалежності України – освячення Алеї пам’яті та Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні та загиблих захисників України – вихідців з Прикарпаття, що відбулося у Спасо-Преображенському Угорницькому чоловічому монастирі Православної Церкви України.
За промислом Божим вшанування пам’яті героїв, яких називають новомучениками ХХІ ст., відбулося саме 14 серпня – в день винесення Чесного і Животворчого Хреста Господнього та пам’яті мучеників Макавеїв.
Вшанувати пам’ять воїнів, які віддали своє життя за те, щоб українці були господарями на своїй землі, до Угорницької обителі, яку називають Українським Фавором, завітали керуючий Івано-Франківською єпархією ПЦУ Митрополит Галицький Андрій, представники обласної та місцевої влади, учасники бойових дій на сході України, представники ГО «Івано-Франківська спілка членів сімей і родин загиблих захисників України з Прикарпаття», батьки і родичі загиблих воїнів та сотні жителів Івано-Франківщини.
Урочистості розпочалися відправою Божественної Літургії в церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці, яку очолив Митрополит Андрій у співслужінні єпископа Павла, намісника монастиря, братії та священників єпархії. На Літургії було вознесено молитви за упокій душ убієнних та життя і здоров’я воїнів, що перебувають на передовій, за те, щоб списки загиблих не поповнювались новими іменами. У проповіді на запричасному митр. протоєрей Василь Стадник, декан Тлумацький, сказав: «Загиблі воїни гідно виконали заповідь: «Немає більшої любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх». Їхні імена записані на небесах, а ми повинні задуматись над тим, як живемо, якою буде доля наших дітей, онуків. Тож приходьмо з ними на цю Алею пам’яті, залишивши земні турботи за межами монастиря, щоб стежки до неї ніколи не заростали». Після відпусту було звершено чин освячення квітів і меду, адже 14 серпня в народі називають першим Спасом.
По завершенні відправи над монастирем залунала сумна мелодія «Пливе кача…» і люди з процесією вирушили до Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні та воїнів, котрі загинули на російсько-українській війні на сході України. Митрополит Галицький Андрій освятив ікону Покрови Богородиці і стіну пам’яті зі світлинами героїв та поблагословив родичів загиблих, окропивши їх святою водою. Перед хрестом зі стелами, на яких викарбовано імена загиблих, духовні отці відслужили панахиду, а отці-диякони під супровід тужливих ударів поминального дзвону поіменно згадали всіх загиблих – вихідців із Прикарпаття, що зворушило присутніх до сліз.
Зі словами скорботи та вдячності за виховання синів-героїв до родичів загиблих звернулися Івано-Франківський військовий комісар полковник Ігор Сорокопуд, начальник управління культури Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, голова Коломийської РДА Любомир Глушков, заступник Івано-Франківського міського голови Олександр Левицький, голова Отинійської ТГ Олег Савчук та начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківській області Володимир Веркалець.
Усіх глибоко зворушив виступ матері Тараса Шевченка, який загинув у 2015 році під Волновахою, Марії Шевченко, яка зачитала вірш, присвячений матерям загиблих, й щиро подякувала Його Високопреосвященству кир Андрію за достойне вшанування пам’яті їхніх синів, молитви та пастирське благословення. А намісник монастиря владика Павло запевнив родичів, що монахи щодня молитимуться за упокій душ загиблих, за те, щоб їхні жертви не були даремними, а пролита кров зійшла квітами любові і милосердя.
У своєму поминальному слові владика Андрій подякував присутнім за небайдужість і вознесені спільні молитви, а доброчинцям, зокрема Петрові Глухію, за жертовну працю під час зведення Меморіального комплексу, наголосивши, що подвиги загиблих і живих захисників незалежності України повинні заохотити кожного з нас гідно виконувати свій обов’язок перед Богом, Україною і українським народом. Урочистості завершилися виконанням церковного гимну «Боже великий, єдиний…».