Популярність пелет, як альтернативного виду палива, пояснюється високою енергоефективністю, меншою шкодою для довкілля та економічним використанням. Вони виготовляються із відходів деревообробної галузі та залишків агропродукції. Гранули виділяють менше сажі та золи, а натомість віддають набагато більше енергії, ніж дерево. Але вибору пелет треба приділити особливу увагу, щоб не пошкодити опалювальне обладнання неякісними матеріалами.
Ризики від використання неякісних пелет
Обираючи пелети для опалення житлових чи промислових приміщень, віддавати перевагу треба якісному біопаливу. В гранулах ідеальне співвідношення енергоефективності та ціни, але недобросовісні виробники можуть запропонувати неякісні пелети.
Визначити їх можна, найперше, за дешевою вартістю, значно нижчою, ніж середньоринкова. Паливне устаткування дуже чутливе до виду та якості гранульованого матеріалу. При засипанні невідповідного палива, твердопаливний котел може зіпсуватися.
Щоб виключити ризик придбання пелет із домішками синтетичних речовин, картону, поганої сировини, варто обирати біопаливо від перевірених постачальників, як компанія «БіоЕнергоБанк».
Основні критерії вибору пелет
Обираючи пелети для обігріву домашніх чи промислових приміщень, треба звертати увагу на:
- технічні можливості котла – в документації до опалювального устаткування чітко прописуються типи паливних матеріалів та їх габарити, які можна в ньому спалювати;
- запах – не є критичним показником, але при наявності затхлого чи хімічного запаху краще відмовитись від такої продукції, в ній або використані хімічні домішки, або вона неправильно зберігалась;
- діаметр – оптимальний варіант діаметру гранул – 6-8 мм зі щільністю 600-750 кг/м3;
- зовнішній вигляд – наявність сколів, тріщин, пористої структури та матової поверхні вказують на погану якість матеріалу;
- зольність – вміст незгораючого залишку після спалювання пелет не повинен перевищувати показника 0,7%;
- сажоутворення – відсоток утворення сажі не має перевищувати 0,5%;
- вологість – найбільш якісними вважаються гранули із вологістю до 9%;
- теплотворність – хорошу тепловіддачу дають пелети з енергетичною цінністю від 4,73 кВт/кг;
- колір – вказує на тип сировини та процес гранулювання, але на якість пелет він не впливає.
Всім цим вимогам відповідає продукція «БіоЕнергоБанк». Вона продається за доступними цінами та має необмежених термін придатності при дотриманні умов зберігання. Виготовляються пелети із тирси сосни та дуба, які вирізняються високою калорійністю та тривалим часом горіння. При переході на біопаливо, котел, в якому раніше спалювали дерево, не потребує переналаштування.