За відмову перевозити пільговиків водії платитимуть штраф 2550 грн.

Таке рішення Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проекту Закону "Про внесення змін до статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за безпідставну відмову в пільговому перевезенні окремих категорій громадян (№10004)".

Цим законопроектом пропонується внести зміни, що передбачають збільшення штрафних санкцій у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 2550 гривень (раніше було лише 136 грн.), – йдеться в тексті документа. За це рішення проголосував 231 народний депутат із 330.

Необхідність закону обумовлена систематичним порушенням водіями транспортних засобів, суб'єктів підприємницької діяльності, положень про пільгове перевезення окремих категорій громадян - пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни. Особливого суспільного резонансу набувають окремі факти відмови у пільговому перевезенні учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. При цьому водії транспортних засобів ганьблять честь і гідність таких осіб, провокуючи соціальний конфлікт.

Остаточне рішення щодо цього питання парламент ухвалюватиме у другому читанні законопроекту.