Триває прийом творчих робіт від журналістів Прикарпаття на здобуття щорічної обласної премії Оксани Ровенчак у номінації «журналістське розслідування», заснованої 2016 року Івано-Франківською обласною спілкою журналістів НСЖУ. Для участі в конкурсі необхідно:
♦ до 25 травня цього року подати особисту заяву в довільній формі про присудження премії з короткою розповіддю про себе із зазначенням номера контактного телефону та стислою характеристикою творчої роботи, а також письмовою згодою на опрацювання персональних даних;
♦ заяву та журналістські розслідування, надруковані й озвучені в медіа впродовж травня 2021 – квітня 2023 рр., слід надсилати на електронні адреси обласної спілки журналістів і автора іменної премії: vitaplakhta@ukr.net та oksanarovenchak@ukr.net
♦ Грошова винагорода для лавреата – 5000 (п'ять тисяч) гривень. Є також спеціальні призи.
♦ Журналісти отримують премію один раз.
♦ традиційне вручення дипломів (цього року це відбудеться вже всьоме з початку заснування премії) лавреатові й володарям спеціальних призів, грошових винагород для них, а також нагородження їх авторською книгою журналістських розслідувань «Кардіограма», удостоєної міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, відбудеться під час урочистостей до Дня журналіста.
ДОВІДКАЛавреати щорічної обласної премії Оксани Ровенчак у номінації «журналістське розслідування»: Наталка Голомідова; авторський колектив – Ольга Баранецька, Інна Сендецька-Монюк і Роман Кочержук; Людмила Стражник; Оксана Гуменяк; Ірина Федоляк; Микола Петричук; Василь Мороз.
Володарі спеціального призу: Ірина Федоляк; авторський колектив – Ольга Баранецька, Інна Сендецька-Монюк і Роман Кочержук; Юлія Канюс; Тетяна Кіндюх; Оксана Денега-Глушкевич; Оксана Дрогомирецька; авторський колектив – Микола Грабовецький, Тетяна Дюг і Наталія Олексієнко.
Про автора іменної премії: Оксана Ровенчак – фаховий журналіст, закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка. Працювала в першій демократичній газеті України – обласній «Галичині» з часу її створення 13 травня 1990 року. Розробила Концепцію наближення журналістики до моралі з десятьма засадничими принципами «Слово має визволяти, а не поневолювати». Нагороджена Золотою медаллю української журналістики, лавреат премії НСЖУ «Золоте перо». Автор журналістських розслідувань, есеїв і художньої публіцистики у всеукраїнських газетах, журналах та альманахах. Мета іменної премії, яку фінансує, – спонукати журналістів до пошуку правди й справедливості, підвищення престижу надскладного жанру журналістики, здатної перемагати словом як зброєю.