З вересня 2020-го українцям підвищать мінімальну зарплату

Таке рішення вчора на позачерговому засіданні ухвалила Верховна Рада України. Тож мінімальна зарплата з 1 вересня підвищиться до 5 тисяч гривень, тобто на 277 гривень.

За законопроєкт, який раніше вніс до парламенту Президент Володимир Зеленський, проголосувало 295 депутатів.

Глава держави сподівається на ще два етапи збільшення мінімалки – до 6 тисяч, а впродовж 2021 року – до 6,5 тисяч гривень.

За словами Президента, після підвищення мінімальної зарплати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив'язаною до мінімалки.

Проте серед депутатів є й такі, котрі розкритикували законопроєкт. Одні вважають, що президентський законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати негативно вплине на збільшення податків і зборів, призведе до скороченням робочих місць (передусім це стосуватиметься малих і середніх підприємців). Інші попереджають про суттєве зростання інфляції і відповідно - цін на продукцію та компослуги, як це траплялося й раніше.

Ті ж, хто підтримали рішення Зеленського, запевняють, що збільшення мінімалки відповідно збільшить відрахування до Держбюджету, а тому інфляції не повинно бути.

Водночас депутати опозиційних фракцій та автори альтернативних законопроєктів під час обговорення наголошували на необхідності підвищення не лише мінімальної зарплати, а й мінімальної пенсії.