З полону повернулася військова медик з Прикарпаття Галина Федишин

3 січня відбувся найбільший за час повномасштабного вторгнення росії обмін полоненими. Україні в рамках цього обміну вдалося повернути додому 230 військовослужбовців. Зокрема, повернулася з полону і 28-річна військова медикиня з Івано-Франківщини Галина Федишин.

Про повернення Галини Федишин з полону розповіла Ніна Мороз – працівниця Звягельськго медколеджу, у якому навчалася дівчина.

Що відомо про звільнену з полону медикиню

Дівчина родом з Прикарпаття, медичну освіту вона здобула у Звягельському медколеджі на Житомирщині. Після закінчення навчання у 2015 році дівчина стала на облік у військкомат. Рік вона намагалася вступити на службу до ЗСУ, однак її відмовлялися брати. Та зрештою вона добилася свого та стала військовослужбовицею. Галина служила у 36 окремій морпіхів.

Працівниця коледжу згадує, що ще під час навчання дівчина дуже хотіла стати військовим медиком, щоб допомагати на фронті. У 2015 році вона увійшла до групи студентів, які зголосилися допомагати персоналу одного з госпіталів на Житомирщині, де проходили лікування поранені на війні військовослужбовці. Мороз також розповіла у коментарі ЗМІ, що Федишин під час служби у війську також отримала поранення.

Дівчина опинилася у російському полоні, коли після місяців виснажливої облоги та бомбардувань, українські військові вийшли із заводу "Азовсталь" у Маріуполі у травні 2022 року. Загалом дівчина провела у російському полоні 19 місяців. Тоді ж, разом з ще сотнями військових, у полоні опинився і її хлопець. Він також військовий, родом із Донеччини. Наразі відомо, що чоловіка звільнили з полону під час одного з попередніх обмінів.

Великий обмін полоненими

3 січня відбулася рекордна за масштабами виміна полоненими у ході триваючого конфлікту, успіх якого досягнуто завдяки сприянню Об'єднаних Арабських Еміратів. У результаті обміну вдалось здійснити повернення до дому 230 осіб, серед яких були як військові, так і цивільні громадяни України.

З усіх осіб, які повернулися в рамках цієї операції, офіційний статус військовополонених мали 182 людини, тоді як інші 48 були визнані раніше зниклими без вісті.

Із звільнених 3 січня з полону тільки п'ятеро - це жінки, та серед повернутих було також 11 офіцерів.

Однак серед тих, кого вдалося визволити цього дня, не знайшлося жодного воїна з бригади "Азов", багато з яких знаходяться в полоні та страждають від жорстокості з рук російських карцерників з весни минулого року. Додатково, через цей обмін полоненими піднялась надія для сімей інших військовополонених, які продовжують чекати на повернення своїх близьких.