Щороку останньої неділі жовтня ми переходимо на зимовий час шляхом переведення стрілок годинників на 60 хвилин назад. І так живемо наступні п’ять місяців, до останньої неділі березня, коли знову повернемося до життя за літнім часом, перевівши свої годинники відповідно на годину вперед.
Отже, цього року нам треба буде перевести годинник назад у ніч із суботи, 29 жовтня, на неділю, 30 жовтня. Втім, нині цей процес відбувається досить просто, оскільки в усіх гаджетах «переведення стрілок» відбувається машинально, без втручання людини. Проте власникам механічних годинників варто про це пам’ятати.
Переводимо ж годинники то на зимовий, то на літній час через те, що взимку світає пізніше, а сутінки настають раніше, ніж улітку. Тобто завдяки цьому світловий день здаватиметься хоча б трішки довшим. Правда, в Україні вже не раз порушували питання щодо скасування переходу на зимовий чи літній час, як це практикують у Європі. Однак остаточне рішення про відмову від цього процесу наразі ще не ухвалили.
Та це не перешкоджає тому, що майже щороку напередодні дати переведення годинників з’являється інформація, що це робимо вже нібито востаннє. Зрештою, 2020-го в нас таки існувала велика ймовірність відмови від переведення годинників. Україна мала залишитися жити за зимовим часом, який називають більш природним для нашої землі. Тоді в парламенті навіть ухвалили було в першому читанні відповідний законопроєкт. Але до другого читання у стінах ВР документ так і не дійшов – його повернули на доопрацювання й досі так і не розглянули. Тож ми мусимо й надалі переводити стрілки годинників то назад, то вперед.