Упродовж двох днів лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко зі своєю командою перебувала на Івано-Франківщині з робочим візитом, у рамках якого відбулася її пресконференція. Ю. Тимошенко розпочала зустріч із журналістами зі сумної новини про ранішню (31 липня) ракетну атаку на Кривий Ріг, унаслідок якої є десятки поранених і навіть загиблі, та висловила співчуття з цього приводу їхнім родинам.
Такі трагічні події, що відбулись у Кривому Розі, а доти були в різних частинах України, свідчать про те, що вже досить витрачати гроші будь-куди – на серіали, на непотрібні під час війни об’єкти, а треба кожну копійку спрямовувати на посилення нашої армії та протиповітряної оборони, наголосила головна «батьківщинівка». Крім цього, вона вважає, що це також є неймовірної сили сигнал для наших західних партнерів, щоб багатократно посилити протиповітряну оборону в Україні.
«З першого дня війни робимо все, щоб закумулювати ресурси для допомоги нашим медичним закладам, – підкреслила Ю. Тимошенко. – Більшу частину днів війни ми там, де потрібні медична допомога, обладнання, медикаменти, все те, що необхідне для порятунку життя і відновлення здоров’я наших поранених. Це один з напрямів нашої діяльності. Об’їхавши сотні лікарень в Україні, можу зробити такі важливі висновки. Найперше – наші медичні працівники роблять неможливе, вони – як бійці на фронті. Не бачу важливішого пріоритету в країні від того, щоб нашим пораненим героям і героїням надати від держави все, чого вони потребують. Не може бути фінансових обмежень щодо надання їм повноцінної медичної допомоги і проведення реабілітації аж до повного одужання. Поранені захисники потребують значно більше видатків у медицині, щоб їх поставити на ноги, ніж цивільні…».
У фінансових видатках НСЗУ чомусь запланували так, що пакети для фінансування лікарень для цивільних і поранених військових практично однакові, звернула увагу політик. Тому команда «Батьківщини» спільно з іншими фракціями внесли законопроєкт про те, щоб втроє збільшити витрати на перебування захисників у медзакладах.
Голова партії «Батьківщина» також повідомила, що її команда ініціюватиме створення у парламенті тимчасового слідчої комісії для зʼясування, чому фінансування медзакладів, які надають допомогу пораненим, недостатнє, чому військовим чинять перепони під час отримання інвалідності та статусу учасника бойових дій.
«Ми будемо виходити з ініціативою до всіх фракцій про створення у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії, щоб розібратися з недостатністю фінансування медичних закладів, які надають допомогу нашим пораненим. Треба розібратися, чому не надається інвалідність нашим воїнам – тим, хто її має отримати. Чому не надається статус учасника бойових дій тим, хто має на це право, і доки під час війни фінансування лікування поранених буде серед останніх видатків, які треба робити», – наголосила Ю. Тимошенко.
Лідерка «Батьківщини» обурена недофінансуванням статей видатків на лікування та реабілітацію поранених фронтовиків у той час, як на «Національний марафон» виділяють два мільярди гривень.
«Мені боляче, коли військові записують відеозвернення до влади, уряду, депутатів про те, що вони не можуть отримати статус учасника бойових дій, не можуть швидко та без зусиль оформити інвалідність і не можуть отримати той рівень лікування, який потрібен їм у лікарнях, які недофінансовані», – зазначила лідерка БЮТ.
Вона також повідомила, що має намір створити спеціальні телефонні «гарячі лінії», куди б зверталися військові, які стикаються з аналогічними проблемами.
Ю. Тимошенко констатувала, що недофінансування є характерним явищем для прифронтових лікарень та шпиталів, до яких одразу направляють з фронту поранених. На її переконання, прифронтові лікарні мають насамперед бути забезпечені найсучаснішим медичним обладнанням, бо йдеться про життя захисників України.
За словами Ю. Тимошенко була дуже важка ситуація щодо надання відпусток військовим і щодо виплати грошей пораненим. Проте «батьківщинівці» домоглися, що відпустка захисників становитиме 30 днів, а пораненим виплачуватимуть до завершення лікування стільки ж грошей, як і на фронті. Цей закон уже прийнято, і Ю. Тимошенко висловила сподівання, що Президент підпише його найближчими днями.
«Парламент, на жаль, сьогодні ізольований цілком від інформаційного простору. З початку війни у ВР заборонено допускати журналістів. Канал «Рада» практично відсторонений від парламенту, його включено в Єдиний марафон. Крім цього, є постанова ВР, якою заборонено депутатам будь-яку трансляцію із зали парламенту, – розповіла народна обраниця.
На її думку, суспільство має контролювати те, що приймають у ВР. Наприклад, «батьківщинівка» обурена ухваленням Верховною Радою законопроєкту, яким сільськогосподарські землі забирають в аграрних університетів, селекційних інститутів, пенітенціарних установ. Зокрема, за її словами, у держави забирають останній мільйон гектарів сільськогосподарської землі.
Також політик наголосила, що команда «Батьківщини» з першого кроку в політиці бачить Україну членом Європейського Союзу, НАТО і повноцінним, самодостатнім геополітичним гравцем.
«Перемога – це наше ключове завдання, це наша мета, це суть нашого життя сьогодні. Проте відродження після перемоги має фундаментальне значення для майбутнього української нації…
Сподіваюся на те, що Україна, яка завжди мала свободу слова, вільний народ, що здатний відстоювати свої інтереси і боротися за демократію, за свої права, після перемоги піде правильним шляхом відродження», – підсумувала Ю. Тимошенко.