Цього рішення від влади вже давно чекали, мабуть, усі українці. Адже рівень смертності та каліцтва на наших дорогах у 7 разів вищий, ніж у інших європейських країнах. І більшість трагічних випадків пов’язана із перебуванням водіїв за кермом у нетверезому стані та умисним порушенням ними правил дорожнього руху. Малі штрафи, недосконалі судова система й законодавство десятки років дозволяли несвідомим водіям-порушникам відчувати себе недоторканними, адже досить часто навіть за найважчі ДТП вони уникали покарань.
Тож є надія, що із затвердженням Кабінетом міністрів нових штрафів і посилених покарань за порушення ПДР на наших дорогах буде більше порядку.
Міністр МВС Арсен Аваков у своєму блозі оприлюднив інформацію про нововведення у сфері безпеки дорожнього руху:
- у кілька разів зростуть штрафи за низку адміністративних правопорушень. Наприклад, буде введено обмеження швидкості руху транспорту по місту до 50 км/год, а штраф за його порушення зросте від 510 грн до 3400 грн.;
- за порушення, що спричинило середні тілесні ушкодження, загрожує увязнення терміном до 3 років з позбавленням права керування на 3-5 років,
- у разі тяжких ушкоджень або загибелі потерпілих — покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права керування транспортними засобами на термін від 5 до 10 років,
- за керування автомобілем без водійського посвідчення пропонується збільшити штраф з 510 грн до 10200 грн, а при повторному такому правопорушенні – до 40 800 грн.
Щодо водіїв у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що спровокували ДТП:
Одним із основних пунктів змін є вжиття заходів щодо практичного впровадження системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Нещодавнє впровадження такого методу стеження за водіями-порушниками у Києві вже дало вагомі результати - і дохід у державну скарбницю збільшився, і порушників на дорогах столиці, а отже, й кількість ДТП зменшилися.
Прем’єр-міністр запевняє, що така система правил та покарань значно вплине на сьогоднішню ситуацію на дорогах України, адже подібна система впроваджена у країнах Європи і наочно демонструє поліпшення ситуації. Зокрема в Польщі кількість ДТП після введення автоматичної фіксації порушень ПДР зменшилась на 30%.