На заміських та присадибних ділянках люди часто вирішують облаштувати гарний штучний ставок, який може бути доповнений водоспадом чи фонтаном. Такі споруди є справжньою окрасою ландшафту, але для їхнього облаштування дуже важливо використовувати спеціальні водяні насоси. Ці пристрої дають змогу викачувати воду зі ставка або іншого джерела, подавати її на вершину водоспаду або фонтану, забезпечивши рух рідини замкнутим циклом.
Купити насос для фонтану, водоспаду або ставка на заміській ділянці можна в інтернет-магазині «220 Вольт». У каталозі на сайті насоси для води представлені різних моделей вітчизняних та закордонних брендів, які пропонуються за найдоступнішими цінами зі швидкою доставкою в Києві та в інші міста України.
Різновиди насосних установок
Для садових водоспадів та фонтанів можуть застосовуватись насоси двох типів:
- Поверхневі. Призначені для «сухого» монтажу біля ставка. Такі агрегати надають безперешкодний доступ до обслуговування, характеризуються високою потужністю. Поверхневі насоси оснащуються двома патрубками: вхідним, куди приєднується труба, яка всмоктує воду, та вихідним, до якого приєднують шланг, який йде до водоспаду.
- Занурювальні. Для мініфонтанів на заміських ділянках використовують малопотужні компактні насоси, які занурюють безпосередньо у воду. Ці пристрої мають лише один вихідний патрубок, від якого шланг або труба йде до водоспаду. Оскільки занурювальні насоси встановлюють близько до дна ставка, важливо забезпечити відсутність доступу донним відкладенням. Для цього пристрої розміщують на невеликі підставки (часто входять до комплектації з обладнанням).
Для фонтану або штучного водоспаду можна використовувати циркуляційні, відцентрові та вихрові насоси. Якщо штучний ставок заповнюється з річки, озера або іншого природного водоймища, то рекомендується обирати дренажні насосні пристрої, які дозволяють перекачувати рідину з твердими частинками та волокнистими включеннями.
Основні критерії вибору насосів
Облаштовуючи на заміській ділянці класичні фонтани та водоспади, поверхневі насоси часто поміщають в окремі архітектурні елементи. Щоб водяна споруда правильно функціонувала та виглядала максимально природно, необхідно точно розрахувати та визначити всі параметри конструкцій та самого насосного обладнання. Купуючи ці пристрої для водоспаду або фонтану, треба звертати увагу на такі технічні характеристики:
- Продуктивність. Залежно від габаритів садового фонтану або водоспаду можна придбати насос продуктивністю від 3 до 30 кубометрів.
- Потужність. Завдяки широкому асортименту пристроїв сьогодні можна купити як малопотужні насоси (до 100 Вт), так і агрегати з високими характеристиками потужності (до 2 кВт та більше).
- Габарити. Маленькі насоси є більш універсальними та практичними, але вони характеризуються невисокими показниками потужності. Якщо необхідні агрегати для вирішення широкого переліку завдань, краще віддати перевагу великому обладнанню.
Також потрібно звертати увагу на місце розташування. Якщо водоспад або фонтан облаштовані без ставка, а вода викачується і потім потрапляє в місткість або чашу невеликого об'єму, краще віддати перевагу поверхневому насосу. Якщо на ділянці є досить великий ставок, то можна вибрати занурювальний агрегат.