З листопада 2019 року в Україні почав діяти закон, який забороняє перевезення дітей до 12 років в автомобілях без спеціальних засобів. За недотримання правил загрожує штраф в розмірі 510 гривень, повторне порушення несе за собою санкцію в 850 гривень.
У зв’язку з новими нормами всім автомобілістам з дітьми потрібно придбати автокрісло. А щоб бути впевненим в його безпеці, слід знати, яким стандартам воно повинно відповідати.
Стандарти безпеки
Одразу відзначимо, що в зазначеному законі немає переліку правил і норм, що пред'являються до дитячих автокрісел. Але це не означає, що відноситися до їх вибору можна абияк. Адже це, перш за все, захист здоров'я і життя дитини. В Європі стандарти безпеки автокрісел регламентуються Європейською економічною комісією Організації Об'єднаних Націй під номером 44-04.
Всі автокрісла, які були виготовлені і протестовані на безпеку, повинні маркуватися відміткою ー ECE R/44-04. Вона означає, що крісло відповідає вимогам 4 редакції правил ЄЕК від 2005 року.
При виборі безпечного дитячого автокрісла варто звернути увагу на результати краш-тестів, проведених незалежними альянсами автолюбителів:
У Німеччині найбільш відомі це ー ADAC, Wrentest.
В Австрії ー OAMTC.
У Фінляндії ー AUTOLITTO.
ADAC ー найвпливовіший у всьому світі альянс. Він регулярно проводить краш-тести кращих моделей дитячих автокрісел. На підставі отриманих результатів тестів ADAC двічі на рік публікує рейтинг найбільш безпечних спеціальних засобів для перевезення дітей. Велика частина із пройдених краш-тест моделей доступні для покупки і в Україні.
При виборі спецзасобів для перевезення дітей обов'язково звертайте увагу на наявність маркування ECE R/44-04 і проаналізуйте останні рейтинги, складені за результатами краш-тестів. Тільки стандартизоване і перевірене автокрісло забезпечить високий рівень захисту дитини під час перевезення.
На правах реклами