Збереження краси та молодості є однією з основних задач кожної жінки. Досягти цієї мети можна за рахунок правильного та якісного догляду. Причому, осінь – це найзручніша пора для певних процедур, які покращують стан шкіри та допомагають попередити передчасне старіння. Розповімо про топ-3 з тих, які можна робити вдома.
Домашні пілінги
Мова саме про кислотні засоби. Багато хто впевнений, що кислотні пілінги роблять лише в салонах. Проте є засоби з низьким вмістом активних речовин, розраховані на домашнє використання. І осінь є найкращим часом для цього. Восени сонце стає менш активним, тому шкіра в меншій мірі вразлива до УФ.
Для домашніх процедур можна обрати пілінг на основі молочної, янтарної, мигдальної, лактобіонової, гліколевої чи фруктової кислоти. Робити його можна вдома, причому це не складно. Достатньо добре очистити (без скрабу) лице та зволожити, після чого нанести засіб.
Час очікування може становити від 1 хвилини до 10, в залежності від концентрації кислоти та чутливості шкіри. Під час нанесення можливе відчуття печіння, це нормально. Коли пройде необхідний час, пілінг треба змити. Робиться це звичайною водою. Треба ретельно вмити обличчя, аби добре видалити залишки засобу. Після пілінгу обличчя зазвичай червоне і трохи припікає, тому дуже важливо мати при собі заспокійливий зволожуючий крем.
Домашні пілінги допомагають вирішити ряд естетичних проблем:
- очистити та звузити пори;
- зменшити та підсушити висипання;
- освітлити гіперпігментацію та постакне;
- зволожити шкіру (особливо добре діє молочний пілінг).
Робити пілінги варто 1 раз на неділю/дві.
Порада: обов’язково в період використання пілінгів треба наносити на обличчя сонцезахисні креми, які попереджають пігментацію.
Глибоке очищення
Осінь є найбільш зручною порою і для того, аби нарешті позбутися таких проблем, як забиті пори, комедони, вугрі. На їх виникнення не в останню чергу впливає догляд та засоби. Коли ж весь догляд зводиться до вмивання та нанесення крему, то проблеми загостряться. А якщо ще і в складі крему є мінеральні чи комедогенні олійки, то виникнення проблем зі шкірою це питання буквально пари тижнів.
Глибоке очищення допоможе їх вирішити. Для цього треба ввести в догляд ті ж самі пілінги, маски-скатки та маски-плівки, використовувати гідрофільну олійку та м’який гель для вмивання.
Важливо: гідрофільна олія не є заміною засобу для вмивання. Вона добре розчиняє макіяж та очищує шкіру від забруднень, але обов’язково потребує змивання гелем чи пінкою.
Також при глибокому очищенні можна використовувати механічні методи (очищення ложкою Уно), але треба робити це дуже делікатно, та попередньо підготувавши обличчя. Обов’язково інструмент треба дезінфікувати, а на обличчя наносити заспокійливий та антисептичний засіб. Робити глибоке очищення треба не частіше 1 разу на 1-2 неділі, в залежності від стану шкіри. Частіше не треба, бо можна її травмувати.
Маски для живлення та зволоження
Вони допомагають запобігти сухості, лущенню та передчасному старінню. Восени, коли шкіра потерпає від холоду та перепаду температур, вона особливо потребує додаткового живлення та зволоження. Допоможуть все це забезпечити саме косметичні маски. Підійдуть різноманітні:
- з тканини;
- гідрогелеві;
- глиняні;
- кремові;
- альгінатні (але під них треба нанести сироватку з активними зволожуючими компонентами).
Використовувати можна, як один певний тип масок, так і декілька по черзі. Регулярність – 1-2 рази в неділю. Перед використанням треба ретельно очистити обличчя за допомогою гідрофільної олійки та пінки для вмивання. А от після маски обов’язково слід забезпечити додатковий догляд – нанести сироватку та крем, зробити легенький масаж обличчя.
При виборі маски варто звертати увагу на їх склад. Краще, якщо в ньому будуть заспокійливі, зволожувальні та живильні речовини, як гіалуронова кислота, алое вера, пантенол, вітаміни А, В, Е, С тощо.