Під час експлуатації в холодну пору року автомобіль піддається підвищеним навантаженням. Не в останню чергу це стосується мотора. Агрегат відчуває значні перепади температури, часто працює під підвищеним навантаженням. Щоб захистити прилад від прискореного зносу під час зимової експлуатації, необхідна якісна олива для двигуна. Проте далеко не всі рідини зберігають початкові властивості за морозу. У статті поговоримо про те, як правильно підібрати зимове мастило.
Чому за низьких температур потрібно використовувати спеціальну моторну оливу
Однією з основних характеристик цієї робочої рідини є в'язкість. Ця властивість показує, наскільки мастило зберігає плинність і змащувальну здатність за різних температурних показників.
У зимовий час, коли температура опускається нижче -10°С, багато видів мастил загусають настільки, що втрачають свої захисні властивості. Але під час холодного запуску мотор зазнає підвищених навантажень, деталі труться одна об одну з великою силою, що підвищує ризик зносу і механічних пошкоджень агрегату. Тому саме взимку так важливо, щоб металеві поверхні, які взаємодіють, були покриті стійким шаром змащувальних матеріалів.
Підвищеним навантаженням у зимовий час піддається не тільки поршнева група мотора, але й стартер. Для прокручування колінвала потрібно багато енергії, а якщо в систему залито мастило, що загусло на морозі, то навантаження зростає в кілька разів. Через це механізми споживають більше енергії від акумулятора, а це призводить до ризику того, що енергії АКБ недостатньо для старту автомобіля.
Які оливи слід вибирати для зими
Досвідчені автовласники рекомендують синтетику. Таке мастило має порівняно високу ціну, оскільки технологія його виробництва складна й трудомістка. Зате готова продукція володіє поліпшеними робочими властивостями, високою змащувальною і антикорозійною здатністю, ефективно очищає внутрішні порожнини двигуна.
Також необхідно звертати увагу на такі параметри:
- Наявність W у маркуванні. Цей символ означає, що рідина рекомендована для зимового застосування.
- Цифра, що стоїть перед W. Може бути від 0 до 10, і вони показують допустимий нижній температурний діапазон.
- Цифра, що стоїть після W. Чим вона більша, тим вищі змащувальні властивості мастило зберігає за спекотної погоди.
Щоб не помилитися під час вибору мастила для зими, краще звернутися за консультацією до фахівців.