Профнастил – відомий будівельний матеріал, що має широку сферу застосування. Завдяки цьому він і став таким популярним та незамінним у сучасному будівництві і не тільки в приватному секторі. Його використовують для двох найбільш затребуваних серед нашого населення цілей і це:
- Будівництво покрівель.
- Облаштування огороджувальних споруд.
Звісно таким малим переліком не обмежуються можливості його широкого використання, але стосовно приватного будівництва саме в такому вигляді він має найбільший попит серед покупців. Купити профнастил можна в бажаному кольорі та формі, а також підібрати окремі з характеристик та довжину листів.
За що відповідає параметр товщини металопрофілю?
Профнастил – це по суті звичайний металевий лист, що після прогонки через спеціальні станки отримує певний профіль. Сировиною для його виробництва слугує сталь, саме вона стає основою, яку далі в ході виробничого процесу удосконалюють нанесенням захисних покриттів. Одним з найважливіших для майбутніх параметрів металопрофілю параметрів сталі являється саме товщина листа. Оскільки цей параметр визначить, якими будуть в подальшому:
- Рівень міцності металевого гофрованого виробу, щоб він міг витримувати навантаження без будь-яких змін геометрії.
- Термін експлуатації конструкції, побудованої за допомогою гофрованих листів.
- Витривалість виробу в ході його транспортування, роботи с з ним під час монтажу та укладки.
Іншими словами, оптимальна товщина металопрофілю забезпечить його якісну службу на протязі тривалого терміну.
Різниця в нормі товщини
Коли ви обираєте матеріал для будівництва паркану чи забору іншими словами, вам не потрібен профнастил з максимальною товщиною. Саме тому виробники розробили досить зручну класифікацію продукції не лише за видом, але й за марками. Тобто ви можете обирати металопрофіль по його умовному маркуванню, в якому вказана рекомендована сфера застосування матеріалу, а також висота його профілювання.
Для покрівлі. Покрівля з металопрофілю – досить розповсюджений елемент в сучасних приватних будинках і інших будівлях приватного сектору. Це пов’язано з доступністю матеріалу, його витривалістю та легким способом монтажу. Товщина профнастилу для покрівлі не повинна бути меншою за 0,7 мм. Цього параметру буде достатньо, щоб покрівля:
- слугувала мінімум 10-15 років,
- не вимагала додаткових витрат від домовласника,
- не протікала навіть при великий кількості опадів,
- довгий час ефективно виконувала свою захисну функцію.
Для паркану. Дешевшого матеріалу, ніж профнастил, знайти важко, а для того, щоб побудувати огорожу він є найкращим варіантом, бо:
- профнастил доступний по ціні,
- міцний за свою структурою,
- монтується швидко і досить легко.
Вимоги стосовно того, яку сталь можна використовувати для стінового виду продукцію дещо знижені у порівнянні з даховим аналогом і становить 0,4-0,5 мм. Саме в такому вигляді листи з необхідною висотою гофри зможуть бути міцними та надійними, забезпечать найкращий вигляд вашій огороджувальній конструкції і головне – допоможуть зекономити на придбанні будівельних матеріалів.