Правильне зберігання шин має таке ж велике значення, як і своєчасна заміна гуми при зміні сезонів або регулярна перевірка тиску в шинах.
Українські автомобілісти мають «перевзувати» свій транспорт як мінімум двічі на рік. Вони знімають один комплект коліс та змінюють його на інший, а покришки, які не використовуються, відправляють на зберігання. В результаті, один із наборів шин завжди залишається на складі і проводить там багато місяців. До зони відповідальності автовласника входить створення таких умов, які не вплинуть на характеристики гуми.
Чому важливо знайти правильне місце для зберігання шин
Сучасні покришки виготовлені не зі звичайної гуми, а з компаунду, що має високотехнологічний склад. Крім каучуку (штучного чи натурального) він містить безліч додаткових компонентів, присадок, добавок та включень. Це необхідно, щоб колеса були стійкими до зносу та механічних пошкоджень, залишалися функціональними за дуже високої або навпаки низької температури. Однак такі полімерні суміші можна назвати крихкими. Вони чутливі до багатьох факторів, які руйнують їхню структуру та скорочують термін служби всього колеса.
Гума прослужить менше, якщо на неї впливатиме:
- сонячний ультрафіолет;
- агресивні хімічні речовини;
- перепади температур (постійне замерзання/розморожування);
- вологість або навпаки, надто сухе повітря;
- стихійні чинники (вітер, дощ);
- механічні предмети, що стискають та деформують шини.
Інакше кажучи, автомобілісту потрібно організувати місце зберігання те щоб виключити вплив всіх перелічених умов.
Яким має бути ідеальне місце зберігання шин та дисків
Насамперед необхідно подбати про підтримку правильної температури в приміщенні, де автошини залишаться на півроку. Оптимальним вважається діапазон від 0 до +25 градусів за Цельсієм, але багато експертів скорочують верхню межу до рівня +15 градусів. Також краще захистити цей простір від надмірного світла, тим більше від сонячних променів.
Важливо видалити з кімнати-складу опалювальні прилади та обігрівачі. Дуже суха гума схильна до появи тріщин, а це значно знижує термін служби коліс. Разом з тим, потрібно запобігти появі надлишку вологи. Рекомендується дотримуватись вологості близько 50%, але не більше 80%. Інакше каучук у шинах втратить свою пластичність і покришки вже не зможуть створювати якісне зчеплення з дорожньою поверхнею. Варто звернути увагу, що волога може накопичуватися у вигляді конденсату. Тому від поліетиленових мішків краще відмовитись.
Ультрафіолет дуже негативно позначається на структурі компаунду. Полімер швидко старіє та покривається мікротріщинами. Спрогнозувати, коли такі шини повністю вийдуть із ладу, неможливо.
Озон також дуже руйнівний, тому слід винести зі складу насоси та компресори, обігрівачі та генератори, ртутні та флуоресцентні лампи – все, що може виділяти озон, або генерувати електричні розряди.
Для захисту приміщення від цвілі варто регулярно провітрювати. Також в одній кімнаті з шинами не можна залишати розчинники та фарби, кислоти та луги. Попадання цих речовин на поверхню шини може призвести до незворотних пошкоджень компаунду.
При складуванні покришок потрібно подбати про те, щоб вони не стикалися занадто тісно із сторонніми предметами або одна з одною. Тривалий стиск призводить до того, що шини деформуються і їх вже неможливо використовувати. Саме тому колеса потрібно періодично провертати та міняти місцями в період зберігання.
Якщо покришки щойно куплені в інтернет-магазині INFOSHINA і до них ще не підібрані диски, їх можна відправити на зберігання такими, як є. Однак слід розуміти, що ризик деформації підвищується. Шини без дисків потрібно зберігати вертикально, краще встановити на спеціальний стелаж. Провертати слід раз на місяць на 90 градусів.
Укомплектовані шини можна скласти в стопку (не вище 8 штук) або підвісити за обід. При цьому тиск краще зменшити до 1 атм, щоб у компаунді не з'явилися тріщини.