Як займатися англійською в умовах дефіциту електроенергії

Багато людей відкладають вивчення англійської мови на потім, аргументуючи це дефіцитом електроенергії. Мовляв, світла немає годинами, яке вже тут навчання? Насправді все не так страшно, і незручності — точно не причина відмовлятися від нових знань. Як можна займатися англійською мовою без світла? Відповідь одна — планувати заняття. Саме продумування умов для навчання допоможе навчатися навіть під час блекауту.

Як організувати навчання 

Перш ніж вибрати навчальну програму, пройдіть тест на рівень англійської онлайн. Розуміння реальної картини допоможе вам правильно дібрати матеріали для самостійного опрацювання. Якщо збираєтеся віддати перевагу школі англійської мови, яка працює дистанційно, обов’язково уточніть, чи доступні уроки в записі й чи можна завантажити їх на комп'ютер або смартфон.

Щоб комфортно навчатися вдома без електроенергії, користуйтеся такими порадами.

Використовуйте альтернативне живлення

Завжди тримайте зарядженими павербанки, які допоможуть максимально продовжити роботу планшета або смартфона. Ви зможете переглядати уроки, використовуючи мобільний інтернет. Також підготуйте альтернативні освітлювальні прилади: свічки, ліхтарики, лампи й гірлянди, які працюють від батарейок або павербанків. Якщо є фінансова змога, можна придбати автономну портативну електростанцію.

Завантажуйте навчальні матеріали

Важливо заздалегідь завантажити на свій пристрій для навчання всі можливі матеріали: відеоролики, книги, робочі зошити тощо. Навіть якщо не буде мобільного зв’язку й доступу до Інтернету, ви зможете займатися. Не завадить завантажити й фільми англійською мовою зі зрозумілими вам субтитрами. Так ви і час цікаво проведете, і англійську мову підтягнете.

Роздруковуйте 

Стежте за тим, щоб у вас завжди були роздруковані матеріали на кілька тем наперед. Так ви зможете проходити тести, вивчати нові слова та правила навіть без ноутбука, планшета чи смартфона. Найкраще використовувати роздруківки з робочих зошитів. Не забудьте підготувати ручку або олівець для виконання завдань.

Читайте книжки

Для навчання підходять і електронні книжки, попередньо завантажені на будь-який зручний пристрій, і паперові версії. Це можуть бути підручники, навчальні таблиці, словники або просто художні твори. Вибирайте книги з огляду на свій рівень володіння англійською мовою. Є безліч варіантів, зрозумілих навіть для A1.

Спілкуйтеся англійською мовою

Коли немає світла, саме час повправлятися у вимові й умінні складати речення. Якщо у вас є компаньйон, який теж трохи знає англійську, можете спробувати вести з ним діалог. Також можна зателефонувати комусь і попросити перейти в розмові на іноземну. Ефективний спосіб — використовувати мобільні застосунки й месенджери для спілкування.

Якщо ви вдома самі й не маєте змоги чи бажання комусь телефонувати, можна практикуватися інакше. Наприклад, спробувати назвати якомога більше предметів у кімнаті англійською мовою. Інший варіант — написати мініесе про себе, свого домашнього улюбленця, місто, кохану людину, про що завгодно. Це буде чудовою практикою.

Дефіцит електроенергії не стане перешкодою для тих, хто хоче досконало вивчити англійську мову. Варто розглядати такі вимушено незручні умови як тимчасове явище. Крім того, блекаут, навпаки, дає змогу не відволікатися на месенджери й соціальні мережі та цілковито зосередитися на навчанні. Можливо, без світла воно виявиться для вас іще ефективнішим, ніж у звичній атмосфері.