Як вибрати зимову ковдру – кілька порад

З похолоданням питання про затишок у помешканні стає особливо актуальним. Одним з головних елементів для створення комфорту під час сну взимку є ковдра. Щоб вона була не тільки теплою, а й зручною, при виборі треба враховувати певні параметри.

Наповнювач

Перед тим, як замовити ковдру, перш за все ознайомтеся з матеріалом наповнення, від якого залежать основні характеристики текстилю. 

Ковдри з натуральними наповнювачами, такими як пух/перо та вовна, відомі своїми високими теплоізоляційними властивостями. Вони чудово утримують тепло, пропускають повітря та ідеально підходять для найморозніших зим. Але вони вимагають ретельного догляду (краще професійного, у хімчистці) й можуть бути протипоказані людям, схильним до алергії. 

Сучасні штучні наповнювачі, як от холлофайбер, “лебединий пух”, силіконізоване волокно, є чудовою альтернативою натуральним матеріалам. Всі вони гіпоалергенні, легкі у догляді, коштують дешевше та водночас з цим мають гарні зігріваючі властивості. 

Гігроскопічність

Зимова ковдра має добре поглинати вологу та швидко її випаровувати. Завдяки такій характеристиці вона створює комфортний мікроклімат під час сну та унеможливлює перегрів. Виняткову гігроскопічність мають вовняні вироби. 

Легкість

Вага ковдри відіграє важливу роль у її зручності. Разом з гарними зігріваючими властивостями текстиль повинен бути легким, щоб навіть під об’ємним аксесуаром людина не відчувати зайвого тиску та могла спокійно розслабитися. Це особливо важливо для тих, хто уві сні часто змінює позу. 

Щільність

Ключовий показник теплових властивостей ковдри. Щільність звичайних зимових моделей варіюється від 200 до 400 г/м² – під ними комфортно спати, якщо у кімнаті температура не опускається нижче 18 градусів. Якщо у вашому домі взимку холодно чи ви постійно мерзнете – варто звернути увагу на більш щільні варіанти. Зараз у продажі є супертеплі ковдри із щільністю від 450 г/м².  

Додаткові критерії вибору

Купуючи зимову ковдру, зверніть увагу на тканину верху (напірника). Вона повинна бути не тільки приємною на дотик, а й зносостійкою. Часто виробники використовують для цього мікрофібру – вона досить м’яка та міцна. Також напірники для ковдр роблять з бавовни, але більш щільної – ранфорсу, батисту. 

Щоб аксесуар був зручним, обирайте модель, яка відповідає розмірам вашого ліжка. Любите загорнутися у ковдру – віддайте перевагу текстилю збільшених розмірів.

Перевірте рекомендації стосовно догляду, адже деякий текстиль вимагає професійного чищення, тоді як інші вироби можна спокійно прати у домашніх умовах.  

Враховуючи наші поради, ви швидко підберете ковдру, що повністю вас задовольнить та зможе забезпечити комфортний сон зимовими ночами.