Як вибрати осушувач повітря для квартири: основні параметри

Якщо у квартирі з’явився запах вогкості або почала утворюватися пліснява, причиною може бути тільки підвищена вологість. Таке порушення мікроклімату може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, тож не варто відкладати розв’язання проблеми. Тим паче що допомогти можуть побутові осушувачі повітря, наприклад, такі. Про те, як вибрати ефективний пристрій, розповідаємо в статті.

Якщо у квартирі з’явився запах вогкості або почала утворюватися пліснява, причиною може бути тільки підвищена вологість. Таке порушення мікроклімату може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, тож не варто відкладати розв’язання проблеми. Тим паче що допомогти можуть побутові осушувачі повітря, наприклад, такі. Про те, як вибрати ефективний пристрій, розповідаємо в статті.

Як зрозуміти, що потрібен осушувач?

Для комфортного життя важливий не тільки затишок, а й мікроклімат у квартирі чи будинку. Проте, на жаль, більшість людей обмежується використання кондиціонера в спекотний період, не замислюючись про існування інших проблем.

Та насправді побутовий осушувач — досить-таки корисна річ. Він обов’язково необхідний, якщо в будинку впродовж тривалого періоду спостерігається підвищена вологість повітря. Симптомами такого стану можуть бути:

  • утворення конденсату на вікнах і скляних поверхнях;
  • відчувається запах вогкості;
  • на стінах спостерігають сліди плісняви, яка особливо помітна на шпалерах;
  • набухає підлога (паркет, ламінат), лінолеум піднімається хвилями;
  • гинуть кімнатні рослини (ґрунт у горщиках практично завжди залишається вологим);
  • без будь-яких причин техніка виходить з ладу;
  • шпалери починають відклеюватися від стін.

Також підвищена вологість може викликати часті застуди у мешканців квартири. Дитячий імунітет суттєво знижується, а в людей похилого віку загострюються серцево-судинні хвороби та хронічні патології. Ще одним наслідком погіршення мікроклімату можуть стати напади астми.

Боротися з вологістю можна різними засобами: провітрюванням, обігрівачами, але найефективніший варіант — за допомогою осушувача.

Як працює осушувач повітря?

Цей пристрій призначений для підтримування комфортного мікроклімату в приміщенні. Існує два основні види таких девайсів:

  • промислові;
  • побутові.

Очевидно, що для житлових будинків, а також офісів і невеликих магазинів використовують другий варіант. Практично всі побутові моделі конденсаційного типу. Принцип роботи таких осушувачів заснований на властивостях повітря позбавлятися вологи в процесі охолодження. Тобто прилад охолоджує повітряні маси, що проходять крізь нього, збираючи надлишок вологи у вигляді конденсату.

Іноді в побуті також встановлюють абсорбційні моделі. У них використовуються спеціальні речовини, які поглинають вологу з повітряного потоку. Такі пристрої найкраще підходять для використання у прохолодних приміщеннях.

Важливі параметри вибору пристроїв

Коли виникає потреба вибрати осушувач, треба орієнтуватися насамперед на технічні характеристики приладу:

  • потужність — цей показник зазначається в паспорті пристрою. Осушувач для квартири може мати високу потужність, але водночас економно споживати електроенергію;
  • інтенсивність осушування — визначає кількість вологи, видаленої з повітря за певний проміжок часу. Якщо вологість повітря в приміщенні перевищує 80%, краще вибирати моделі з найвищою інтенсивністю;
  • повітрообмін — кількість повітряних мас, які пристрій обробляє за годину. Тут треба орієнтуватися на площу будинку, де буде встановлено осушувач;
  • рівень шуму — щоб шум пристрою не заважав займатися справами та комфортно відпочивати, краще зупинитися на моделях з рівнем шуму до 35-45 децибелів;
  • наявність гігростату — цей датчик реагує на найменші зміни вологості та регулює роботу приладу в автоматичному режимі. За його наявності можна спокійно залишати девайс увімкненим вночі, адже гігростат вимкне його, щойно вологість знизиться до нормального рівня;
  • іонізація — це додаткова функція, яка очищає повітря від алергенів та шкідливих мікроорганізмів.

Осушувач повітря допоможе не тільки зберегти здоров’я, а й запобігти псуванню ремонту у квартирі, викликаного пліснявою і грибком. Саме тому важливо вчасно помітити ознаки вологості та вибрати якісний прилад для їх усунення.