Як український уряд планує вийти з карантину і допомогти безробітним?

Безробіття в Україні пов'язане не лише із масовим звільненням працівників приватними підприємцями, котрі не в змозі платити податки та виплачувати зарплатню, коли підприємства й компанії припинили свою діяльність або ж узагалі закрилися. До рейтингу безробітних додало відсотків і повернення сотень тисяч заробітчан. Тож кількість звернень до центрів зайнятості (порівняно з тим, що було до карантину) зросла вдесятеро. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Прем'єр-міністр оприлюднив стратегію виходу з карантину

Нині карантинні заходи офіційно діють до 24 квітня, проте їх, скоріш за все, подовжать до травня, адже в країні епідеміологічна ситуація поки що не сягла критичної межі.

І у той час, коли в багатьох розвинутих країнах підприємства, установи та й прості громадяни вже отримують грошові компенсації й допомоги від держави, наш уряд лише розробляє відповідну стратегію.

Д. Шмиигаль заявив про можливість виходу України з карантину у травні та оприлюднив попередній графік, як приблизно це буде відбуватися. У яких умовах, у яких нових соціальних стандартах й часових рамках - це ті питання, над якими уряд працює нині разом із аналітиками. Також прем'єр пообіцяв створити у травні 500 тисяч робочих місць для українців, які через карантин втратили роботу. 

"Ми створили Раду з питань економічного розвитку України, куди ввійшли найкращі вчені та економісти зі світовими іменами. Наразі спільними зусиллями ми розроблюємо стратегію виходу з карантину, яку незабаром презентуємо. А вже зараз готові поділитися напрацюваннями", - повідомив глава уряду.

СТРАТЕГІЯ ВИХОДУ З КАРАНТИНУ

До початку травня: "Режим надзвичайної ситуації"

  • Підтримка соціально вразливих верств населення.
  • Допомога безробітним та тим, хто перебуває у вимушеній відпустці.
  • Мобілізація медичних ресурсів.
  • Підтримка медичного персоналу та інших фахівців, задіяних у боротьбі з COVID-19.

Початок травня - початок червня: "Україна йде на роботу"

  • Створення 500 тисяч нових робочих місць.
  • Кредитна підтримка малого та середнього бізнесу.
  • Часткове зняття обмежень на роботу громадського транспорту.
  • Зміщений графік робочого дня.

Початок червня - початок липня: "Нові стандарти життя"

  • Завершення освітнього 2019-2020 навчального року.
  • Відновлення роботи громадського транспорту за новими правилами.
  • Дозвіл відвідування зон відпочинку за умови дотримання норм безпеки.
  • Послаблення умов самоізоляції для людей похилого віку.

Також глава уряду доручив Мінекономіки надати центрам зайнятості всі інструкції, щоб спростити реєстрацію громадян і пришвидшити виплату допомоги із тимчасового безробіття. Нині служби працюють у посиленому режимі, а грошову допомогу під час карантину призначають від першого дня офіційного обліку. Тому ті, хто втратив роботу, можуть і надалі звертатися за допомогою до центрів зайнятості.

Рекомендації щодо самостійної реєстрації у центрі зайнятості в умовах карантину: