Свіжі та запашні квіти, охайно зібрані в букет, здатні наповнити світлом і теплом будь-яке приміщення. Але, і скромний букет польових квітів, і розкішна композиція зі 101 троянди, потребує належного догляду. Тільки в такому випадку квіти зможуть простояти у вазі якомога довше. Спеціалісти компанії flowers.ua підібрали для вас найпростіші та найефективніші методи, які допоможуть продовжити життя подарованого вам букету, незважаючи на погоду за вікном.
Режим зволоження
Квіти без води довго не проживуть, і краще, якщо вода буде неодмінно фільтрованою та холодною. Крім того, бажано пару раз на день обприскувати пелюстки та листя квітів з пульверизатора. Замінювати воду у вазі потрібно щодня (для айстр і жоржин краще ввечері). Крім того, варто сказати, що такі сорти рослин, як нарциси і гіацинти більше люблять теплу воду. Щоб вода у вазі з букетом була чистою і свіжою якомога довше, своєчасно видаляйте зів'ялості.
Обрізання стебел
Стебла необхідно обрізати кожен день десь на сантиметр, а, якщо їх кінці вже занадто сухі, то перед зануренням у воду ці частини (близько 2-3 см) також потрібно обов’язково зрізати. Важливий момент: обрізати кінчики стебело квітки треба неодмінно під проточною водою (щоб повітря не закупорило канали рослини) і під кутом 45 градусів (щоб площа всмоктування води була максимально великою).
Підживлення і добрива
Оскільки зрізані квіти не будуть отримувати всі необхідні мінеральні речовини з грунту, їх потрібно підгодовувати штучним шляхом. Сьогодні можна знайти багато квіткових добрив та підживлень, як на ринках і магазинах, так і в інтернеті. Але можна обійтися і народними засобами: половина чайної ложки соди на 1 літр води. Сода знищить шкідливі бактерії та довше збереже чистоту рідини. Є і ще один секрет: додайте в вазу з водою 50 мл газованої мінералки або нашатирний спирт (буквально пару чайних ложок), і ваші квіти будуть немов свіжозрізані ще приблизно 10 днів. Дуже незвичайним народним методом є використання мідних копійок. Мідь - це природний окислювач, який при контакті з водою уповільнює розвиток та розмноження шкідливих мікроорганізмів. Якщо вам подарували тюльпани, троянди, гвоздики або фрезії, даним сортам квітів можна продовжити життя, насипавши в вазу з водою чайну ложку цукру без гірки.
Дотримання відповідного температурного режиму
Ставити вазу з букетом квітів потрібно в прохолодній кімнаті або іншому приміщенні. Також треба уникати попадання прямих сонячних променів, протягів, неодмінно приберіть подалі обігрівач або камін. У період спекотної погоди чи надмірного централізованого опалення, краще занурити квіти в ванну, наповнену холодною водою, і залишити так на ніч.
Особливості догляду за деякими сортами квітів
Наливати воду необхідно до самих країв вази. Виняток становить гербера - її стебла потрібно опускати в воду на 1/3. Якщо води буде більше, волохате стебло квітки почне гнити.
Мімозу необхідно ставити в гарячу воду, а суцвіття тут же обприскувати холодною водою.
Тюльпани добре відчувають себе в холодній воді. Якщо в приміщенні тепло, бажано додати в вазу з тюльпанами кілька кубиків льоду.
Нарциси і троянди гірше за всих уживаються з іншими сортами квітів. Нехай ці рослини будуть у вазі у гордій самотності.
Підв’ялі бутони тюльпанів будуть врятовані, якщо направити на них електричне світло.