Котам потрібно точити кігті, тому якщо поряд немає відповідної поверхні, вони «атакують» меблі та шпалери. Своєрідний «манікюр» — це спосіб позбутися від зайвої енергії, розім’яти спину, помітити територію. Щоб уникнути збитків, які може нанести улюблений вусань, доцільно придбати багатофункціональну дряпку. Вона забезпечить комфортні умови для точіння, а завдяки додатковому оснащенню — ще й допоможе з розвагами.
Привчити кота до дряпки не так вже й легко, але цілком реально. Варто виділити час для вирішення цього завдання, щоб не довелося постійно витрачатися на перетяжку крісел та підклеювання шпалер.
Правильний вибір дряпки
Щоб зрозуміти, якою має бути дряпка для котів, доцільно ознайомитися з актуальним асортиментом.
Головні критерії вибору:
- Матеріал. Основа з дерева надійніша, ніж з ДСП чи картону, а сизаль живе довше, ніж джут.
- Особливості конструкції. Дряпка має витримувати вагу навіть товстенького улюбленця.
- Колір. Оскільки котам легше сприймати монохром, доцільно віддавати перевагу моделям, оформленим у нейтральних відтінках.
Грамотне розташування
Ставити дряпку там, де кіт майже не буває — нелогічно. Важливо обрати найбільш відвідувану локацію. Також серед значущих нюансів:
- Висота. Якщо поверхня для гостріння кігтів знаходиться дуже високо, улюбленець не зможе до неї дістати.
- Стійкість. Хитка конструкція відлякує — муркотун побоїться впасти та забитися.
- Приємні асоціації. Котам подобається сидіти навпроти вікон, де світить сонечко, або поряд з теплою батареєю.
- Відсутність «тригерів». Поряд не повинно бути речей, які дратують або лякають тваринку.
Комфортне знайомство
Не потрібно відразу намагатися загнати пухнастика на верхній ярус дряпки. Краще обережно посадити його знизу та зімітувати лапкою процес дряпання. Змащувати обшивку чистою валеріаною не варто — це може призвести до несподіваної реакції. Спершу кіт справді буде шкребти кігтеточку з неабиякою інтенсивністю, але щойно дурманливий аромат зникне — пропаде й інтерес до обновки.
Безпечний варіант — привабливий спрей. Він приємно пахне, тому тварина з задоволенням йде на аромат. Водночас доцільно придбати засіб, який відлякує, та окропити ним звичні місця дряпання — стіни, бильця диванів, ніжки столів.
Демонстрація розваг
Чотирилапий друг точно забажає проводити більше часу коло дряпки, якщо зрозуміє, що вона ще й розважає. Для грайливого муркотуна справжньою знахідкою стане модель, обладнана:
- Тунелем, у якому можна бігати та ховатися від господаря або домашніх тваринок;
- підвішеними кульками, які приємно «буцати» лапкою та намагатися спіймати;
- мишкою на мотузці або пружинці;
- кільцями, крізь які цікаво стрибати.
«Приманка»
Можна розкласти по всій поверхні дряпки зернинки сухого корму або шматочки ласощів. Кицька відразу зрозуміє, що за точіння у правильному місці на неї чекає приємний бонус. Також не варто забувати про похвалу — вона також допомагає закріпити корисну звичку.
Головне — діяти м’яко та ні в якому разі не сварити тварину й не тиснути на неї.