Як придбати «автоцивілку» та чи можна зекономити на ній

«Автоцивілкою» в народі називають поліс ОСЦПВ. Без такого документа в Україні не можна виїжджати на дорогу. Система працює так, що насамперед захищає не тільки самого водія, але й оточення. Усі учасники дорожнього руху повинні бути впевнені, що у разі ДТП їхні незаплановані фінансові витрати будуть компенсовані. Важливо пам’ятати, що ОСЦПВ — це страхування збитків, завданих третім особам. Винуватець аварії буде ремонтувати своє авто власним коштом.

Чому без ОСЦПВ не обійтися та скільки коштує страховка


По-перше, така вимога законодавства України. По-друге, це ідеальний спосіб зберегти свої фінанси. Дорога буває непередбаченою, стати винуватцем аварії може навіть досвідчений водій. Але завдяки полісу збитки чужому автомобілю буде сплачувати страхова компанія, де оформлена автоцивілка. Вартість ОСЦПВ несумірна з тими сумами, що доведеться виплачувати постраждалим у разі ДТП.
Ціна страховки формується на основі кількох факторів:

  • об’єм двигуна (чим він більший, тим дорожче буде коштувати поліс);
  • місце реєстрації авто (чим більше місто, тим дорожче страховка);
  • на кого зареєстрований ТЗ (для фізичної особи договір буде коштувати менше);
  • термін дії поліса (дешевше на більш тривалий термін).

Розрахувати приблизну вартість можна в онлайн-калькуляторі на офіційному сайті вибраної компанії.


Чи можна зекономити на страховці ОСЦПВ


Часто водії намагаються зекономити сумнівними способами. Наприклад, реєструють своє авто у глухому селі, хоча весь час їздять у мегаполісі, купують підроблений поліс у сумнівних страхових компаній та ін. Але практика завжди доводить: скупий платить двічі. Коли раптом стається ДТП, такому горе-водію доводиться самотужки платити за ремонт чужого авто.
Краще зекономити до 10% вартості поліса, оформивши його онлайн. Або можна вибрати більший розмір франшизи. Щоправда, доведеться сплатити цю суму після ДТП, але під час оформлення страховки вона коштуватиме дешевше.
Є ще один спосіб. Стандартний термін дії поліса — один рік. Але якщо власник не виїжджає, наприклад, взимку — можна окремо оговорити це з компанією та спробувати оформити договір на пів року.

Як вибрати поліс


Вибираючи, де застрахувати автомобіль, дуже важливо правильно оцінити страхову компанію. Це тільки на перший погляд вони здаються схожими, але насправді дуже просто потрапити на шахраїв. Тому слід звернути увагу на такі фактори:

  • історія компанії. Чим вона довше працює на ринку, тим краще;
  • місце в рейтингу страхових України;
  • статистика компенсацій. Вона повинна бути в межах середньої по ринку, без перекосів в обидві сторони;
  • позитивні відгуки про компанію;
  • вартість поліса. Він не має коштувати занадто дешево.

Останній пункт свідчить про те, що виплачувати компенсацію ніхто не збирається. Тільки компанія, яка має великий досвід роботи на ринку та відповідально ставиться до бізнесу, може гарантувати виплати.