Тим, хто вже призвичаївся до комфорту центрального водопроводу чи навіть власної води у домі, в поході буде важко. Адже можливості прийняти ванну чи душ у будь-який момент не буде й доведеться користуватися альтернативними способами та підтримувати гігієну. Добре, що зараз таких альтернатив дійсно багато: сухий душ, вологий туалетний папір та серветки для зняття косметики, кишенькові зубні пасти та щітки. Як найкраще організувати рутину догляду за собою на природі, розповідаємо далі.
Ранкові та вечірні вмивання
Базовий догляд на природі може складатися з:
- миття рук зі звичайним милом;
- вмивання водою чи обтиранням вологим рушником;
- чищення зубів складною щіткою або полоскання спеціальною рідиною;
- нанесення зволожувального та сонцезахисного крему;
- розчісування волосся та заплітання (за потреби) волосся;
- протирання ступнів вологим рушником або вологими серветками, зміна пари шкарпеток на чисту;
- протирання зони під пахвами та нанесення антиперспіранту;
- протирання промежини та зміна спідньої білизни;
- нанесення зволожувального крему на руки.
Замість обтирання можна скористатися сухим душем. Цього більш ніж достатньо. Якщо на шкірі є подразнення чи подряпини, нанесіть на ці ділянки трохи пантенолу.
Для миття довгого волосся знадобиться багатенько води. Щоб локони встигли висохнути, краще помийте їх зранку. Рідкий шампунь краще взяти в невеликих герметичних пакетиках, щоб вони не розлилися в наплічнику, також є тверді шампуні, що нагадують звичайне тверде мило. Іще один варіант для тих, хто не миє волосся щодня, — сухий шампунь. Він прибирає зі скальпа надмірну кількість шкірного сала та вбирає запах.
Прання та догляд за своїми речами
У польових умовах навряд чи вдасться повноцінно випрати речі, особливо якщо вони зі щільної тканини. Єдиний варіант — спробувати прати річ тільки в тих місцях, де потенційно збирається більше поту, бактерій та, як наслідок, неприємного запаху. Також іноді достатньо як слід провітрити одяг, щоб він став більш свіжим та чистим.
Підготуйте окремий герметичний пакет для сміття, як-от використані вологі серветки, прокладки чи тампони. Це запобігатиме характерному неприємному запаху.
Помити посуд чи інші речі найпростіше в найближчому джерелі з питною водою. Це дозволить зекономити час і зусилля. Однак, варто пам'ятати про важливість гігієни та безпеки. Не слід мити речі безпосередньо в місці, де всі забирають воду для пиття. Краще відійти трохи далі за течією, щоб уникнути забруднення води, яку використовують інші люди для пиття та приготування їжі. Це допоможе зберегти чистоту джерела і уникнути можливих проблем зі здоров'ям.