Як організувати кондиціонування приватного будинку

Забезпечити оптимальний температурний режим в будь-який час року допоможе інженерна система кондиціонування будинку. Вона не тільки подарує приємне відчуття прохолоди влітку всередині приміщення, але і створить штучні кліматичні умови, комфортні для проживання в заміському будинку.

Комплекс технічних рішень може бути реалізований за допомогою обладнання в декількох цінових категоріях на будь-який «гаманець». Варіанти «під ключ» для приватних осель детально розглянуті на сайті компанії AlterAir.

Почати потрібно з консультації з фахівцями і обговорення концепції. Окремо стоїть будинок вимагає ґрунтовних розрахунків, потрібно відповідально підійти до розміщення блоків. Тому необхідно грамотне проектування і професійний підбір типів охолоджуючого устаткування. Підсумковий результат також буде залежати від якісного монтажу і запуску.


Особливості кондиціонування в приватному будинку

При установці кондиціонерів в житловому будинку слід враховувати багато факторів:

  • параметри електромереж;
  • архітектуру і дизайн;
  • поверховість, площа, висоту стель;
  • розмір, розташування вікон, товщину склопакета;
  • кількість проживаючих;
  • наявність побутової / комп'ютерної техніки і багато іншого.


Кондиціювання приватного будинку не повинно суперечити системам вентиляції та опалення, порушувати зовнішній вигляд, має відповідати всім вимогам безпеки і санітарним нормам. Внутрішні блоки можуть кріпитися на стіні, підлозі, в просторі навколо стелі, в ніші і т. Д. Кондиціонери або решітки подачі повітря розміщуються так, щоб холодний потік не потрапляв на місця відпочинку або роботи (диван, ліжко, робочий стіл).

Яка кількість блоків необхідно, як їх розподілити, який тип системи кондиціонування для приватного будинку вибрати - вирішити ці питання краще довірити професіоналу, в ідеалі ще на стадії будівництва або створення дизайн-проекту.


Типи систем кондиціонування для котеджу

Ринок кліматичного обладнання різноманітний і може закрити будь-які потреби покупця. Основні бажання клієнтів це комфорт, відсутність шуму, довговічність обладнання, низьке споживання електроенергії установками, легкість в їх управлінні. Виробники пропонують кондиціонери для приватного будинку в декількох класах цінових сегментів: бюджетний, середній клас, преміум.


Системи кондиціонування також класифікуються:

 

  • за принципом роботи: можуть бути инверторного і неінверторного типу;
  • за способом кріплення і місцем розташування: настінні, касетні, канальні, підлогові;
  • по кількості блоків: автономні, спліт, мульти-спліт системи і мультизональні;
  • по сезонності роботи: з можливістю експлуатації круглий рік або тільки в теплу пору року;
  • за способом забору повітря: з циркуляцією, рециркуляцією, забором повітря тільки всередині приміщення;
  • по режимам: тільки з режимами охолодження, або з режимом охолодження і підігріву повітря.

Настінна система

Кондиціонування будинку настінними установками - класичний і до сих пір найпоширеніший варіант. Однією одиницею обладнання охолоджується певний закриту ділянку (кімната), в експлуатаційних характеристиках вказується максимальна площа обдування.

Кріпиться під стелею на стіну, тобто, не займає корисний простір. Повітряний потік, прямуючи зверху, поступово спускається, рівномірно розподіляючи по всій площі. Такі кондиціонери встановлюють навіть після завершеного ремонту та оздоблення, а трасу фреонопроводов маскують декоративним коробом. У спліт-системах настінний кондиціонер використовується як внутрішній блок.

Додаткові вбудовані функції: осушення, іонізація, датчик руху з автоматичним включенням, дистанційне керування, дезодорування і очищення.

Канальна система

Повітроводи і внутрішні блоки ховаються за підвісною стелею (іноді блоки монтують в простінках або на горищі). Розміщення канальної системи передбачається на етапі проектування, враховується зниження висоти стелі як мінімум на 17 см. Внутрішні блоки намагаються встановлювати в технічних приміщеннях будинку (гардероб, комора і т. Д.). Виходить прихований акуратний монтаж, і про встановлення кондиціонерів говорять тільки помітні оку вентиляційні решітки, які зовсім не псують інтер'єр.

Подача повітря здійснюється за допомогою системи воздуховодов і повітророзподільних пристроїв. Система охолоджує великі зони, і при маленькій площі будинку досить одного внутрішнього блоку.

Безшумну роботу забезпечує не тільки вдало вибране місце в підстелеві просторі, але і правильний розрахунок опору повітря. З цією ж метою використовують бляшані повітроводи і ізоляційний матеріал.


Мульти-спліт системи

Спліт-система складається з двох блоків: зовнішнього (монтується на вулиці або за межами приміщення) і внутрішнього (монтується всередині будинку або у вентиляційній системі Вікіпедія). У мульти-спліт системі є один зовнішній блок, до якого можна підключити декілька внутрішніх блоків (до 5 шт.) За принципом конструктора. Це дозволяє для кожної зони будинку підібрати кондиціонери різного типу, їх сумарний показник потужності повинен відповідати потужності зовнішнього кондиціонера. Можна скористатися готовим рішенням. Для кондиціонування невеликого / середнього котеджу - установка мульти-спліт системи один з кращих варіантів, особливо, коли місця для зовнішніх кондиціонерів обмежена, і не хочеться псувати зовнішній вигляд фасаду.

Плюси мульти-спліт систем - висока енергоефективність, низькі шумові характеристики, відсутність зайвої вібрації, та як не потрібно монтувати велику кількість компресорних пристроїв.


Мультизональні або VRF (VRV) системи

Саме передове рішення питання мікроклімату у великому будинку з двома і більше поверхами це установка центральної системи кондиціонування (VRV). Підключаються кілька зовнішніх блоків і до 30 внутрішніх. Блоки мають єдину систему управління і з'єднані спільним фреонопроводов.

Плюси мультизональной системи:

  • мінімальне споживання електроенергії;
  • можливість встановлювати температурний режим в кожній зоні приміщення окремо, тобто, при необхідності можна в один і той же час охолоджувати / обігрівати повітря в різних кімнатах;
  • зовнішні блоки необов'язково кріпити на вуличну стіну будинку, їх можна розмістити на відстані, так як допустимі перепад висот до 50 м, а протяжність фреонотраси - до 100 м.


Завдяки гнучкості монтажу, простому управлінню, великій кількості додаткових функцій, які роблять комфортним життя в заміському будинку, мультизональна система з кожним роком завойовує все більшу популярність.


Як розрахувати систему кондиціонування для будинку

Інженерні розрахунки при проектуванні установки систем враховують багато чинників. Яка кількість внутрішніх блоків встановлювати, які типи кондиціонерів і якої потужності, яка система кондиціонування буде більш ефективною і економічною, - відповісти на ці питання краще довірити професіоналам.

Один з технічних параметрів - потужність кондиціонера, необхідна для охолодження тієї чи іншої зони приміщення. Вважається, що для охолодження приміщення площею 10 кв.м (при висоті стель не більше 3 м) потрібен 1 кВт потужності кондиціонера.

Для точності розрахунків враховуються теплопритоки від вікон, яку теплову енергію виділяють побутова техніка, які проживають у приміщенні люди. У каталозі товарів на сайті компанії AlterAir дані докладні характеристики кожної представленої моделі кондиціонера, в тому числі, і потужності.