Як обрати якісний жіночий пуховик?

Зараз, коли зима наближається, актуальним стає питанням про те, як вибрати пуховик. Ви стикаєтеся з багатьма різними варіантами, від курток з гусячим або качиним пухом до синтетичних варіантів.

Отже, купити пуховик жіночий відповідно до ваших фінансів і потреб у пригодах, не так просто. Однак зрозуміло: куртка-пуховик дає вам більше тепла і ваги, ніж найкращі водонепроникні куртки, найтонші флісові куртки та найзручніші вовняні пуловери.

Що таке пуховик?

Перш ніж йти далі, слід чітко відповісти на це запитання: що таке пухова куртка? По суті, ми говоримо про будь-яку куртку, призначену головним чином для забезпечення тепла (на відміну від вітру чи захисту від дощу), яка використовує наповнювач, що зазвичай затиснутий між двома шарами тканини (підкладкою та лицьовою тканиною).

Утеплювачем може бути натуральний матеріал, як правило, пух, або штучний синтетичний утеплювач, який зазвичай виготовляється з поліестеру. Деякі форми синтетичного утеплювача є листом вати, але в класичних пуховиках утеплювач є пучком качиного або гусячого пуху. Щоб цей наповнювач не переміщався всередині куртки та поступово не осідав на одному місці, він розміщений у «перегородках», серії прошитих кишень, розташованих рядами. Саме це надає класичному пуховику особливого вигляду.

Натуральний чи синтетичний?

Пух — це природний ізоляційний шар, який можна знайти на гусях і качках, який допомагає зберігати тепло їхніх тіл навіть при мінусовій температурі. Зазвичай він білий або сірий і виглядає як невеликі скупчення пуху. Ці кластери створюють мільйони крихітних повітряних кишень, які зігріваються теплом нашого тіла та утримуються пухом.

Незважаючи на значні інвестиції в синтетичний утеплювач, люди ще не наблизилися до ізоляційних властивостей пуху, який все ще має найкраще співвідношення тепла та ваги.

Вибираючи пуховик, майте на увазі, що гуси і качки – жертви промислу. Тому якщо ви вегетаріанка або просто переймаєтесь долею тварин і не хочете створювати додатковий попит на їхній пух, пір’я, шкіру чи шерсть – краще оберіть синтетику.

Є кілька плюсів і мінусів вибору пуховика замість синтетичного утеплювача.

Плюси пуху

  • Найкраще співвідношення тепла і ваги.
  • Тривалість: пух може зберігати свою товщину (або пухнастість) довше, ніж синтетичний матеріал.
  • Краще стискається.

Мінуси пуху

  • При намоканні він втрачає теплоізоляційні властивості.
  • Менш довговічні. Більшість синтетичних курток витримають сильні подряпини , в той час як пух сочиться навіть із найменших пошкоджень.
  • Дорожче (але довговічніше).
  • Для виробництва курток з пуху використовують тварин.

Виберіть пуховик, якщо ви будете перебувати в холодних, але сухих умовах (або якщо ви можете зберегти свою куртку сухою в сиру погоду), а також коли важливі невелика вага та об’єм. Вибирайте синтетичний утеплювач, якщо ви будете працювати у вологих умовах і коли продуктивність і відновлення важливіші, ніж вага та об’єм.

Гусячий чи качиний пух?

Взагалі кажучи, гусячий пух має вищий коефіцієнт теплоти до ваги, а упаковка пуху менша, ніж пух качки. Як такий, гусячий пух зазвичай дорожчий. Тим не менш, високоякісний качиний пух може забезпечити кращу ізоляцію, ніж низькоякісний гусячий пух, тому важливо враховувати якість – або «заповнювальну здатність» – вашого пуху. Це кількість кубічних дюймів, яку займає одна унція пуху у випробувальному балоні з клімат-контролем. Чим більше об'єму займає пух, тим краще співвідношення тепла і ваги. Хорошим вважається показник в межах 650-900 одиниць.

Гідроізоляція

Під час сильної зливи середній пуховик стане вологим і важким, і для його повного висихання потрібно багато часу. «Гідрофобний» пух – це пух, який має покриття DWR (міцний водовідштовхувальний засіб). Ідея полягає в тому, що гідрофобний пух буде відштовхувати воду так само ефективно, як і синтетичний утеплювач. Якщо бюджет дозволяє, вибирайте гідрофобний пух.

Обираючи пуховик, потрібно врахувати географічні особливості різних регіонів України. Якщо у вашому регіоні превалюють низькі температури та помірна кількість опадів, то краще обрати натуральний пуховик. Якщо температура рідко опускається нижче -10 градусів, а опади зазвичай у вигляді дощу чи мокрого снігу – краще обрати синтетичну куртку. В такому випадку потрібно звернути увагу не на те, наскільки куртка тепла, а наскільки якісно вона захищає від опадів.