Для пересічного мешканця прання здається виснажливим завданням. Все це сортування, завантаження, розпушування та згортання може бути важким. Але коли справа доходить до брудної роботи – ефективна пральна машина може полегшити це завдання на довгі роки.
Сучасна пральна машина з баком виглядає елегантно та високотехнологічно, але її функціонал все ж неоднаковий. Деякі очищають одяг краще, інші перуть білизну дбайливіше, інші економлять енергію, а інші мають більше шансів прослужити.
Пральні машини продаються за ціною від 500 до 2500 доларів США, залежно від типу, потужності, ефективності та функцій. У магазинах побутової техніки ви знайдете багатозадачні машини, які дозволяють прати дві речі одночасно, розумні пральні машини, які реагують на голосові команди, і пральні машини з сушилками. Деякі навіть пропонують віддалений доступ, щоб ви могли керувати пральною машиною за допомогою смартфона.
Вибір типу завантаження білизни
Перший крок у звуженні вашого вибору — вирішити, що ви віддаєте перевагу пральній машині з фронтальним завантаженням чи пральній машині з верхнім завантаженням. Вибір залежатиме від місця, яке ви обрали для встановлення пральної машини у вашій ванній кімнаті або кухні.
Пральні машини з фронтальним завантаженням зазвичай коштують дорожче, ніж пральні машини з верхнім завантаженням, але працюють краще та споживають менше води та енергії. Вони працюють, обережно перевертаючи вашу білизну знову і знову, перекидаючись, піднімаючи її та неодноразово опускаючи у воду для прання. Це також допомагає їм краще справлятися з незбалансованими навантаженнями.
Пральні машини з верхнім завантаженням, як правило, дешевші, вони менше важать і перуть набагато швидше, ніж фронтальні, але вони споживають набагато більше води, агресивніші до одягу та, як правило, не так добре перуть. На відміну від фронтальних завантажувачів, які використовують силу тяжіння для прання вашого одягу, верхні завантажувачі використовують багато води, щоб перемістити ваш одяг, а потім використовують робоче колесо або мішалку, щоб перемістити його та випрати.
Розмір – має значення
Окремі покупці вважають, що чим більшим є розмір пральної машини – тим краще. В цьому випадку потрібно врахувати, яку кількість білизни ви плануєте прати щотижня. Від розміру машини залежить максимальне завантаження білизни. Якщо у вас родина з трьох осіб, то вам підійде машина з максимальною загрузкою 6-7 кілограм. Якщо членів родини більше і є діти, то краще обрати модель, де завантаження більше 8 кг. Звичайно, що машина з великим завантаженням споживатиме більше води та електроенергії.
Сушити чи не сушити?
Обираючи пральну машину варто визначитись: чи потрібна вам функція сушіння? На ринку продаються прально-сушильні машини, які економлять простір вашого житла, поєднуючи одразу дві функції. Однак, деякі прилади можуть висушити меншу кількість білизни, ніж може випрати машина. В такому випадку доцільно розглянути можливість придбання окремої сушилки.
Корисні програми
Усі пральні машини пропонують стандартні програми, але деякі бренди включатимуть додаткові цикли для певних прань. Вибираючи програму, пам’ятайте про рекомендовані температури та швидкість віджимання для різних тканин. Ось що роблять деякі з найпоширеніших програм:
- Швидке прання: повний цикл прання може тривати всього 15 хвилин. Він справді призначений лише для того, щоб освіжити речі – не очікуйте, що він видалить плями.
- Економія: щоб заощадити електроенергію, ці програми, як правило, знижують температуру прання, але для компенсації збільшують тривалість циклу.
- Ручне прання: чудово підходить для машинного прання делікатних тканин і трикотажу, які ви зазвичай прали б вручну. Це зменшує обертання барабана під час циклу прання та віджимання та прання при нижчій температурі.
- Додаткове полоскання: цей параметр дозволяє збільшити кількість полоскань. Це може бути дуже корисно, особливо якщо в родині є алергіки або люди з чутливою шкірою.
- Гаряче прання: зазвичай працює при температурі 60C або вище, і це найкращий параметр для видалення складних плям і стерилізації одягу.