Як хоронити померлих на COVID-19?

Держспоживслужба в Івано-Франківській області оприлюднила Алгоритм дій для органів місцевого самоврядування при похованні померлих від коронавірусної хвороби (COVID-19).

Правила поховання

1. Поховання померлих можна здійснювати як на загальних місцях на кладовищах ,так і на окремо виділеній ділянці. Ділянка для поховання має бути розміщена на підвищенні, мати схил у протилежний бік від населеного пункту і відкритих водоймищ, які використовуються для господарсько – побутових потреб.

2. Тіла померлих, перед видачею для поховання, обробляються дезінфекційним хлормісним розчином працівниками лікарні та поміщаються у непроникний герметичний пакет-мішок та труну, яка щільно закривається і обробляється перед перевезенням дезінфікуючим середником.

3. Тіло із моргу перевозиться спеціалізованим транспортом прямо на кладовище де і здійснюється церемонія поховання.

4. При здійсненні церемонії поховання померлого дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більше як одна особа на 10 квадратних метрів та забезпечити відстань між ними не менше ніж 1,5м.

5. Для похоронної церемонії допускаються тільки близькі родичі, які повинні дотримуватись діючих правил карантину (використовувати медичні маски, гумові рукавиці, не наближатись до труни та один до одного на відстань менше 1,5 м.).

6. При похованні забороняється проводити тактильний ритуал прощання з тілом померлого (торкатися труни, цілувати хрест, ікони, тощо).

7.Після опускання труни в яму - труна і яма обробляється дезінфікуючим середником із гідропульта або засипається шаром хлорного вапна.

8. Органи місцевого самоврядування або спеціалізовані комунальні підприємства здійснюють облік осіб, які були присутні під час поховання із зазначенням дати і часу перебування: прізвище, ім҆ я, по батькові, адреси проживання, контактного номеру телефону.

9. Особи, які були присутні під час поховання підлягають медичному спостереженню протягом 14 днів.

10. Особи, які здійснюють процес поховання повинні бути захищені засобами індивідуального захисту (рукавиці, халат з довгими рукавами або комбінезон, маски або респіратори, резинові чоботи та інше).

11. Інвентар та засоби індивідуального захисту, які використовувались під час поховання, підлягають знезараженню хлорвмісними розчинами.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.