Представники ГО «Центр соціальних трансформацій» провели презентацію результатів дослідження та аналітичної брошури «Майбутнє молоді ВПО: проблеми, виклики та рішення. Рекомендації для закладів освіти».
За словами директора «Центру соціальних трансформацій», старшого викладача кафедри міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія» Данила Метельського, у брошурі описано проблеми, з якими стикаються молоді ВПО у закладах шкільної, професійно-технічної та вищої освіти в Івано-Франківську, Києві, Вінниці й Дніпрі, а також рекомендації, що допоможуть подолати їх. Провівши опитування серед школярів та студентів з числа переселенців, викристалізували такі основні проблеми: комунікація між місцевою молоддю та ВПО, булінг у школах, непоінформованість молодих переселенців щодо громадських можливостей та їхнього впливу на прийняття рішень.
Також під час дослідження з’ясували, що переселенці рідко долучаються до шкільного та студентського самоврядування, зауважив Данило Метельський. На його думку, їхня участь була б дуже корисною, оскільки вони найкраще знають, чого саме не вистачає переселенцям у новому середовищі.
Прикметно, що у брошурі є поради з приводу того, як кожен може допомогти ВПО соціалізуватися у закладах освіти. Крім цього, є опис проєктів, які можна реалізувати у закладах освіти, що допоможуть ВПО швидше соціалізуватися у нових громадах.
Цікавинкою проєкту є залучення місцевої молоді та її навчання аналізувати проблеми ВПО, розробляти проєкти, які допоможуть їм краще соціалізуватися у нових громадах. Тому під час навчання учасники спілкувалися, брали участь в іграх та взаємодіяли зі своїми однокласниками, одногрупниками чи просто знайомими ВПО, дізнавалися про них набагато більше, що дало їм можливість не тільки подружитися, але і подолати стереотипи та упередження один про одного.
Нагадаємо, основна мета проєкту «YCM» – навчити молодих людей зі шкіл та закладів вищої і професійно-технічної освіти з Івано-Франківська, Києва, Вінниці та Дніпра як правильно комунікувати з ВПО, аналізувати їх запити та потреби, використовуючи кількісні та якісні методи у дослідженнях, та розробляти проєкти, які допоможуть молодим ВПО соціалізуватися у нових громадах.
Ця брошура є універсальним довідником для керівників закладів освіти, вчителів та самоврядування (як шкільного, так і студентського). З електронною версією брошури можна ознайомитися на сторінках ГО «Центр соціальних трансформацій» в соціальних мережах, або завантажити за посиланням
Активісти ГО «Центр соціальних трансформацій» передали розроблені рекомендації представникам закладів освіти та місцевої влади.
Брошуру підготовлено ГО «Центр соціальних трансформацій» в партнерстві з ГО «Молодіжна рада Маріуполя» в рамках проєкту «Youth council of Mariupol» за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation – a Project of the German Marshall Fund of the United States (BST).