Як безпечно перевозити пральну машину

Під час транспортування пралки практично не виникає ніяких проблем, якщо мова йде про купівлю нової техніки. Адже тоді побутову техніку доставляють співробітники магазину. Безпосередньо пральна машина в цих випадках надійно зафіксована в заводську упаковку. Але під час переїзду, особливо якщо всі елементи заводської упаковки давно викинуті, потрібно самостійно потурбуватися про безпечне перевезення пристрою для прання.

Підготовка до перевезення

Найперше — це потрібно повністю позбутися вологи. Якщо цього не зробити, вода буде витікати й пошкодить внутрішні деталі та обшивку. Щоби позбутися води, яка знаходиться в баку, зробіть наступне. Шланг для зливу дістаньте з отвору, розташованого в каналізаційній трубі, і розмістіть його нижче рівня, на якому знаходиться піддон. Пралку злегка нахиліть, щоби вода стікала в підготовлену ємність.

Наступний крок — шланг і електрокабель обережно змотайте, обмотайте рушником або пухирчатою плівкою і щільно примотайте до корпусу скотчем. Це дасть змогу суттєво зменшити ризик того, що під час перевезення вони зачепляться об щось і порвуться.

Потім треба закріпити лоток для порошку й люк. Широкою ізоляційною стрічкою або скотчем старанно обмотайте спочатку стики, а потім всю поверхню дверцят і ємності. Ізоляційний матеріал варто використати в декілька шарів.

Останній, дуже важливий момент — необхідно закріпити барабан болтами, які призначені спеціально для транспортування. Якщо цього не зробити, під час перевезення барабан буде бовтатися всередині пралки, через що може пошкодитися він сам і стінки машинки. Якщо фіксуючих болтів немає, можна зробити таким чином:

  • Зніміть дно обшивки, або кришку, яка знаходиться зверху на корпусі.
  • Між стінками бака й барабаном зробіть щільну «подушку» із пінопласту або поролону, щоби відсік для одягу не бовтався під час транспортування.
  • Обмотайте корпус товстою м'якою ковдрою і пухирчастою плівкою, та надійно зафіксуйте цю обмотку міцною мотузкою або скотчем.

Перевезення

В інструкції до будь-якої пральної машини вказано, що перевозити її необхідно тільки у вертикальному положенні, надійно зафіксувавши в транспортному засобі. 

Якщо через невеликий розмір багажника або кузова авто неможливо встановити техніку вертикально, її перевозять у лежачому положенні. Але дуже важливо правильно покласти пралку — виключно на задню стінку.

Ні в якому разі не кладіть пралку на бік. Особливо якщо лоток для порошку й ополіскувача розташований вгорі. Адже тоді залишки вологи проникнуть до програмної панелі, яка керує роботою пралки, і пошкодять її.

Перш ніж завантажити пралку в транспортний засіб, дно багажника або кузова потрібно застелити поролоном або іншим товстим м'яким матеріалом.

Щоби техніка залишилася неушкодженою, у транспортному засобі, її потрібно надійно закріпити. Наприклад, у багажнику з обох боків пралки можна покласти щось тверде, обмотане в тканину.