Власники квартир: невиконання обов’язків та порушення

Порушення власників квартир

Володарі квартири отримують право власності на нерухоме майно, тобто можуть користуватися та розпоряджатися ним на свій розсуд. Але крім прав у власника також з’являються обов’язки, за недотримання яких передбачено певну відповідальність. Багато власників про це не замислюються, тому не помічають, що порушують закон. Нижче наведені найпоширеніші варіанти таких порушень.

Незаконне перепланування

Кожен бажає зробити своє житло комфортним, облаштувати його під власні потреби. Це як обирати ігрові автомати на гроші: кожен шукає варіант під свої уподобання. За цієї причини у приміщенні проводиться ремонт, що часто супроводжується переплануванням та перебудовою. Деякі люди вважають, що свою квартиру можна змінювати як завгодно, не попереджаючи про це державні установи. Насправді ж питання щодо вищевказаних змін узгоджується з відповідними структурами.

Чим перебудова відрізняється від перепланування? Згідно законодавства, суть цих термінів наступна:

  • При перебудові житла проводяться, змінюються, переносяться санітарно-технічне та електрообладнання. Зміни вносяться до техпаспорту квартири.
  • При переплануванні змінюється конфігурація приміщення, наприклад перенос або видалення стін. Зміни також заносяться до технічного паспорту.

Відповідні дії можна здійснювати лише після отримання офіційного дозволу. Інакше власникові загрожує адміністративне покарання згідно діючого законодавства, зокрема штрафні санкції, що можуть бути дуже суворими.

Не зареєстрований мешканець

До кожного з нас можуть приїхати друзі чи родичі, адже пересування країною цілком вільне. Проте існують правила ведення обліку громадян за їхнім місцезнаходженням. Так, якщо людина перебуває в іншому регіоні понад 90 днів, віна повинна зареєструватися за місцем перебування. Якщо цього не зроблено, адміністративна відповідальність поширюється як на власника житла, так і його гостей (за виключенням близьких родичів). Ті ж самі правила діють для орендодавців житла та їхніх квартирантів.

Недотримання тиші

Мешканцям багатоквартирних будинків слід зважати на законні права та інтереси сусідів, зокрема право на тишу та спокійний відпочинок уночі. У законі про дотримання тиші прописаний проміжок часу, коли шуміти заборонено. Порушення правила також тягне за собою адміндповідальність. Слід знати, в який саме час (рано вранці, увечері, у вихідні, святкові дні) не можна проводити гучні роботи та шуміти взагалі.

Відсутність платежів

  • Кожен власник житла повинен оплачувати:
  • житлово-комунальні послуги;
  • послуги з утримання будинку;
  • загальний капремонт будівлі;
  • податки за оренду квартири.

На практиці законні вимоги часто порушуються. Хтось несвоєчасно оплачує послуги ЖКГ або не робить цього зовсім. Деякі не вважають за потрібне витрачатися на ремонт будинку, не кажучи про оподаткування оренди. Такі порушення значно підвищують обсяг витрат за рахунок штрафів.

Треба залишатися уважним та відповідальним, щоб уникнути будь-яких проблем та зайвих витрат.