Військові зворушливо привітали з Днем захисту дітей наймолодших українців (відео)

Цього року в Україні до святкових привітань у День Міжнародного дня захисту дітей, який щороку відзначають 1 червня, долучилися українські військові. Вони до свята зняли зворушливі відеоролики. У флешмобі взяли участь армійці з різних родів військ та зі всіх куточків України. Автор ідеї – підполковник Збройних сил Ірина Баранова.

"Це свято символ дитячої щирої радості та надії на майбутнє. Саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань. Дітки - це маленькі частинки великого щастя", - кажуть військові.

"Саме майбутнє дітей у незалежній та неподільній Україні нині виборюють українські воїни", - сказано на сторінці Міністерства оборони в Facebook.

У Повітряних силах ідею створити привітальне відео вояки сформулювали так: "Ми захищаємо вас, а ви, тим, що пам'ятаєте, насправді, оберігаєте нас".

"Коли спілкуєшся з військовими, що повертаються з виконання завдань, на запитання, що вам допомагає та оберігає, майже кожен відповідає: дитячі малюнки, що передавали рідні з дому й волонтери від малечі зі всієї України. Тож виникла ідея віддячити в такий спосіб, зняти маленьке "кіно", що розповість, як промінчики світла, що вкладені в дитячі витвори, зберігають й рятують тих, хто стоїть на варті спокою і миру", - розповіла Ірина Баранова, офіцер Повітряного командування "Схід" Повітряних сил ЗСУ.

Спочатку планувалося долучити до зйомок лише дітей військових, але приєдналися й звичайні перехожі. Пересічні люди дізнавалися, що відбувається, й просили, щоб їхня малеча теж намалювала щось для армійців.

"Діти - це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю й теплом. Вони навчили нас жити! Що любов може бути різною. Бути справжніми. Посміхатися кожного ранку. Радіти життю відкрито. Їхнє майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке війна, жорстокість та біль. Давайте створимо для них такий світ разом. У нас все вийде, тому що ми віримо в те, що робимо, а вони вірять у нас!" - сказано в описі до відео, яке зняли військові Повітряного командування "Захід".

До вітань дітей зі святом також долучилися українські десантники та морські піхотинці. "Для вірного воїна Україна має очі: це очі його коханої, його дітей і батьків. Його боротьба не марна, вона за те, аби Україна мала майбутнє", - йдеться в дописі на Facebook-сторінці 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

"Це свято - символ дитячої щирої радості та надії на майбутнє. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та мали усі умови для всебічного розвитку", - це із привітання на сторінці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Міжнародний день захисту дітей весь світ святкує щороку 1 червня. Заснований він у листопаді 1949-го у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше свято відзначили 1950 року в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.