Всесвітня організація охорони здоров'я направила до Китаю 25 вчених для дослідження коронавірусу, які зробили важливі висновки про поширення, перебіг, методи лікування захворювання та про те, яка категорія людей найуразливіша до вірусу:
- Середній вік людей із COVID-19 у Китаї становив 51 рік. Приблизно 78% хворих - це люди віком від 30 до 69 років.
- Саме кажани є джерелом коронавірусу, але невідомо, який тип тварин був проміжним, що передав вірус людині.
- Вірс передається через тісний незахищений контакт і не лише повітряно-крапельним шляхом.
- Поширення від людини до людини переважно відбувається в сім'ях - від 78% до 85% випадків передачі.
- Імунітет до хвороби у людей відсутній, адже коронавірус є нещодавно ідентифікованим збудником.
- Для людей, які не досягли 18 років, існує відносно низька вірогідність захворювання. В Ухані фактично не виявлено позитивних випадків коронавірусу у дітей, лише поодинокі випадки.
- У звіті йдеться й про те, що фактично нема випадків передачі вірусу від дитини дорослому.
- Симптоми COVID-19 можуть варіюватися від відсутності симптомів до важкої пневмонії та смерті. Дихальні проблеми та лихоманка починаються найчастіше через п’ять-шість днів після ураження. У більш ніж в 55 тисячах випадків симптоми включали: лихоманку (87,9%), сухий кашель (67,7%), втому (38,1%), вироблення мокроти, слини та слизу з дихальної системи (33,4%), задишку (18,6%), біль у горлі (13,9%), головний біль (13,6%), застуду (11,4%).
- Близько 80% підтверджених пацієнтів мали легкі та помірні випадки захворювання на COVID-19, 13,8% мали важкі випадки, а 6,1% - критичні, з дихальною недостатністю та поліорганною недостатністю.
- До групи ризику належать люди старше 60 років та люди з такими захворюваннями, як гіпертонія, діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання дихальних шляхів та рак. Вони мають більш високий ризик захворіти серйозно чи смертельно на COVID-19.
- У дітей хвороба виявляється відносно рідко та протікає легко. Лише 2,5% випадків у дітей були важкими, а 0,2% - критичними.
Окрім методів захисту від вірусу, дезинфекції, введення режиму карантину, вчасного звернення до медиків учені радять передусім старшим людям і людям із хронічними захворюваннями (особливо в епіцентрах епідемії) обмежити контакти з іншими людьми, адже череж більшу сприйнятливість до вірусу ця категорія людей найчастіше може бути носієм небезпечної хвороби.