У зв'язку із пандемією COVID-19 багато українців залишилось без роботи, проте усі, хто перебуває у статусі безробітного, має право на фінансову допомогу від держави у вигляді допомоги по безробіттю.
Розмір виплат по безробіттю
На мінімальні виплати можуть розраховувати українці, що втратили роботу, у випадку, якщо:
- є страховий стаж впродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної менш як 6 місяців, становить 650 гривень. На період карантину ця сума становитиме 1 тисячу гривень.
- страховий стаж впродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить понад 6 місяців, то українець може розраховувати на 1 800 гривень.
Максимальний розмір фінансової допомоги не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 9 080 гривень.
Як розраховують розмір допомоги
Допомогу від держави розраховують у процентному співвідношенні залежно від доходу, який отримував працівник, тобто заробітної плати, а також терміну впродовж якого працював.
- стаж до 2 років – 50% від середньої заробітної плати;
- від 2 до 6 років – 55%;
- від 6 до 10 років – 60%;
- більше як 10 років – 70%.
Хто має право на допомогу по безробіттю
Кожен українець, що втратив роботу, має право на фінансову допомогу від держави у вигляді допомоги по безробіттю. Допомогу призначають усім хто отримав статус безробітного, а також підприємцям та найманим працівникам, що втратили частину доходу, або заробітної плати.
Статус безробітного можуть отримати
- особи працездатного віку до призначення пенсії, які не отримують ніякого заробітку, проте готові працювати;
- підлітки до 16 років, які вже працювали, але їх звільнили через скорочення штату, у зв'язку з перепрофілізацією підприємства або його закриття;
- інваліди працездатного віку, які отримують пенсію по інвалідності чи соціальну допомогу.