Випадіння волосся на тлі стресу – що робити?

Хронічний стрес призводить до втоми, нервового виснаження та сильного випадіння волосся. Вже зіткнулися з цією проблемою? Розповімо, що можна зробити для покращення стану, та до чого тут вітаміни. 

Нерви та волосся – де зв’язок

Випадіння волосся через стрес – популярна скарга серед жінок та чоловіків протягом останнього року. Оскільки в поточних реаліях позбутись тригерних факторів виходить не завжди, доводиться шукати альтернативні методи боротьби з неприємними наслідками. 

Одна з причин втрати волосся на тлі стресу – виснаження організму та нестача вітамінів. Особливо негативно впливає нервове напруження на вміст вітамінів групи В, Е, С, цинку, селену та антиоксидантів. Під час тривоги та страху вони просто «згорають», тому дефіцити виникають досить швидко. Якщо волосся почало випадати від стресу, допоможе біотин. Речовина корисна для організму в цілому, покращує роботу цибулин та відновлює структуру волосся. Біотин можна отримувати з їжею, але, якщо у вас незбалансоване харчування, можна приймати і додатково, наприклад, препарат з біотином «Біотебал» містить 5 мг діючої речовини – це оптимальне добове дозування. 

Характер стресового облисіння

Під час стресу випадіння волосся відбувається тільки на волосистій частині голови. Випадає воно по всій площині голови, або частково, тобто має дифузний характер. Найбільше при цьому страждають проділ та тім’я. Це стосується і жінок, і чоловіків. 

Чим собі допомогти

Для уповільнення випадіння на тлі стресу рекомендовано:

  • Відкоригувати спосіб життя. Частково нівелює негативний влив постійної напруги достатній повноцінний сон, здоровий спосіб життя та регулярна фізична активність.
  • Проаналізувати раціон. Можливо, вам потрібно буде прибрати «пусті» продукти, почати вживати більше овочів та фруктів. 
  • Опанувати навички розслаблення. Найкраща протидія стресу – це щоденні ритуали щодо зниження його рівня. Підійдуть техніки глибокого дихання, медитація, йога, прогулянки на свіжому повітрі, творчі заняття, сесії з психологом тощо.
  • Змінити догляд. Можливо, вам краще буде використовувати спеціальні шампуні, маски та сироватки від випадіння або перейти на аптечні формули. Експертні поради можна отримати у трихолога. 

Комплексний підхід щодо розв’язання проблеми дозволить вам покращити ситуацію. Після консультації з лікарем та отримання результатів аналізів, вам може буде рекомендовано приймання вітамінів. Для волосся особливо корисні біотин, вітаміни групи В, А, С, та Е. Обов’язково передивіться звичний спосіб життя – найкращий день, аби змінити його, це саме сьогодні.