Бездоганна усмішка – один з елементів впевненості в собі. Однак мало людей можуть похвалитися ідеальним станом зубів і білосніжним відтінком емалі. Тому стоматологія пропонує ефективний метод художньої реставрації – вініри. Це тонкі накладки на зуби, що кріпляться до їхньої поверхні, маскуючи тріщини, пігментні плями, відколи, широкі міжзубні проміжки та навіть деякі дефекти прикусу, наприклад, незначну кривину зубів.
Композитні вініри
Композитні вініри – доступний варіант корекції усмішки, з огляду на прийнятну вартість фотополімерних матеріалів. Крім того, це можливість покращити вигляд зубного ряду за один візит до стоматолога, адже накладки виготовляються прямим способом. Тобто на поверхню зубів наноситься композитний матеріал, що полімеризується під дією лампи. Це означає, що немає потреби в обточуванні емалі (вона лише злегка дряпається для підвищення показників адгезії) та очікуванні виготовлення накладок за відбитком зубів.
Серед переваг композитних вінірів:
- природність та естетичність усмішки;
- низька вартість, якщо порівнювати з керамічними;
- можливість корекції у випадку появи тріщин і потемнінь.
Однак цей варіант художньої реставрації не можна вважати довговічним, адже середній період експлуатації вінірів із композитних матеріалів – 4-5 років. Також їхня міцність не дозволяє вживати тверду їжу (горіхи, м’ясо на кістці тощо), з огляду на ризик відколів і відклеювання накладок. Крім того, треба бути обережним із кольоровими продуктами, бо композити схильні до пігментації за частого вживання кави, чорного чаю, ягід тощо. Для підтримання білого відтінку знадобляться процедури шліфування та відновлення.
Керамічні вініри
Керамічні вініри встановлюються непрямим методом (спершу виготовляється накладка за відбитком, яка потім клеїться до зуба), тому слугують приблизно 10 років. Якщо вони зроблені якісно та з надійного матеріалу, то термін експлуатації може бути довічним. Зокрема, вироби з лейцитної кераміки виходять міцнішими, відповідно стійкішими до відколів і тріщин у разі значного механічного впливу.
Серед переваг керамічних вінірів:
- стійка до фарбування поверхня;
- тривалий експлуатаційний період;
- ідеальна імітація прозорості та блиску емалі;
- здатність витримувати інтенсивне жувальне навантаження;
- можливість підбору оптимального відтінку індивідуально для пацієнта;
- захист зубів від хвороботворних бактерій, що є дієвою профілактикою карієсу.
Однак варто зважати, що керамічні вініри мають вищу вартість, якщо порівнювати з композитними. Крім того, їхня експлуатація все одно пов’язана з деякими обмеженнями. Зокрема, забороняється розкушувати тверді продукти (горіхи, грильяж тощо), а також треба уникати значних температурних перепадів, наприклад, одночасного вживання морозива та гарячої кави. Щодо інших важливих особливостей вінірів завжди можна проконсультуватися зі стоматологами клініки UDC.
На правах реклами