Вініри плюси та мінуси: всі за і проти їх встановлення


Вініри стали ще одним порятунком для багатьох пацієнтів, поряд з імплантами та коронками. Вони є ідеальним рішенням для тих пацієнтів, хто хоче без наслідків приховати невеликі дефекти кольору або навіть форми зубів у зоні посмішки. Це спеціальні пластинки, які наклеюють на зубний ряд із зовнішнього боку. Таким чином, вініри на зуби виконують роботу натуральної емалі – захищають зуби від подразників та роблять усмішку красивою. На відміну від природного шару вініри не мають зовнішніх недоліків.

Показання та обмеження для встановлення вінірів


Тим, хто ще не стикався ні з чим подібним, складно розібратися, вініри – шкідливо чи ні? Розглянемо це питання з обох боків.
Показанням до закріплення вінірів можуть стати такі проблеми:

  • порушена цілісність емалі або її змінений колір;
  • нерівні зуби чи неправильної форми;
  • проміжки між зубами.

Декілька уточнень для тих, хто не може для себе вирішити, встановлення вінірів – це добре чи погано. Так, наприклад, за невеликої кривизни можна не встановлювати брекети. Натомість лікар може призначити вініри. Проте лише після консультації. Це ж стосується і непропорційної форми – наприклад, якщо один або два зуби коротші за інші. Про пошкодження емалі говорять сколи та тріщини. Стирання нижче другого ступеня також може стати причиною призначення пластин. Яким би не було показання, умова для всіх єдина – дефект не повинен бути надмірно занедбаним.
Але можуть статися й випадки, які можуть виступити обмеженнями для цієї процедури:

  • бруксизм;
  • захворювання ясен;
  • порушення прикусу;
  • розкрошена істотна частина зуба;
  • стирання емалі другого ступеня і вище;
  • відсутність зубів з боків.

Однак сучасні технології дозволяють оминати багато складнощів. Тому остаточне рішення чи варто ставити вініри, чи ні, все одно приймає лікар. Можливо, проблема дійшла до такої стадії, коли вініри правильніше замінитиме коронками.


Плюси вінірів


Далі будуть перераховані переваги цих керамічних накладок, окрім того, що вони допомагають зробити зону посмішки буквально ідеальною.


Вирівнюють зуби
Наявність вінірів дозволяє відредагувати форму зубного ряду таким чином, щоб нова посмішка виглядала красивою та рівною. Крім іншого, вінірами можна легко приховати проміжки між зубами, які часто є предметом хвилювання з боку молодих людей. Стоматолог моделює вініри та створює їх по зліпках, в індивідуальному порядку для кожного свого пацієнта.


Приховують недоліки зубів
Очевидно, щоб відбілити зуби, не обов'язково використовувати вініри. Достатньо пройти процедуру відбілювання. Ось лише ефект від нього не можна назвати довговічним. Якщо хочеться завжди мати білу посмішку, тоді можна або проходити процедуру відбілювання регулярно, або встановити вініри - за і проти зважити неважко. А стоматолог підбере відмінний відтінок, який не зміниться в процесі використання.


Не викликають алергію
Організм не відкидає ці пластини. Отже, вініри можна встановлювати буквально всім охочим. Крім тих, хто хворий на бруксизм (скрегіт зубами уві сні) або займається контактним спортом (наприклад, боксом).


Захищають зуби
Від усього і відразу – від шару нальоту та розвитку карієсу під пластинами.


Встановлюються без болю
Перед безпосередньою установкою вінірів необхідно обточити шар емалі на зубах. Залежно від того, який товщини шар потрібно сточити, процедура проводиться або під місцевою анестезією, або без неї.


Виглядають натурально
Форма та відтінок вінірів завжди підбираються стоматологом в індивідуальному порядку для пацієнтів. В результаті зуби в зоні посмішки нічим не відрізнятимуться від жувальних. До того ж, товщина не буде порушена завдяки обточуванню емалі. Сторонні люди нізащо не помітять, де закінчуються вініри та починаються свої зуби. Зовнішній вигляд усмішки стає красивішим, але при цьому все ще виглядає природно.

Мінуси вінірів


Але не все так ідеально. Є у вінірів кілька невеликих мінусів. Зокрема.


Висока вартість
Вініри справді дорого коштують. Мабуть, це єдиний суттєвий із усіх недоліків вінірів. Точна ціна завжди індивідуальна кожному за пацієнта. Оскільки залежить тільки від кількості накладок, а й від способу їх створення (цифровий чи аналоговий). Ціна розраховується під кожен зуб. Що їх більше, то дорожче. Але є й бюджетний варіант – вініри із композитного матеріалу.


Обточування зубів
Цей пункт найчастіше змушує відмовлятися від вінірів, роблячи їх небезпечними у власних очах пацієнтів. Насправді обточування необхідно, щоб:

  • вініри міцніше закріпилися;
  • накладки виглядали природно, не потовщуючи зуби і тим не виділяючись;
  • надати зубам остаточної форми.

Насправді це процес безболісний, як і свідчать численні відгуки. І неприємних наслідків встановлення вінірів жодних.


Складнощі у догляді за вінірами
Найчастіше пацієнти вважають, що вініри скасовують необхідність чистити зуби. Адже нальоту на них не утворюється, карієсу теж. Проте ці пластини вимагають дбайливого ставлення, майже, як і рідні зуби. Поганий нагляд за ними погіршить красу посмішки і закінчиться тим, що пацієнтові доведеться заздалегідь міняти накладки.
Як видно, мають вініри плюси та мінуси, як і інші ортодонтичні конструкції. Але приємних моментів все ж таки більше. У той же час установку можна виконати тільки після консультації стоматолога.