Відтепер вступ України до НАТО і ЄС прописує Основний Закон держави

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському союзі й НАТО.

Таке рішення підтримали 334 народних депутати. Перед ухваленням законопроекту в парламенті виступив президент Петро Порошенко, який і був ініціатором цих змін. Деякі парламентарі, які підтримали ці зміни, заявляли з трибуни парламенту, що це може бути частиною передвиборчої кампанії Президента, проте все ж погодились із важливістю такого кроку.

Що ж означає для українців закріплення вступу до НАТО і ЄС в Конституції України? На це запитання ексклюзивно для газети «Галичина» відповів політичний експерт Олександр ПАЛІЙ з Києва:

– Найголовніше в тому, що будь-якій майбутній владі треба буде виконувати Конституцію. Будь-хто в уряді чи президент, якщо він виступить проти курсу на НАТО, одразу буде порушником Конституції. Тобто головний сенс – спроба закріпити незмінність зовнішньополітичного курсу. Це означає, що у реваншизму будуть серйозні юридичні перешкоди. Також дуже важливою є демонстрація одностайності парламенту, як представницького органу влади щодо курсу на НАТО і ЄС. Це наш аргумент для Заходу.

334 голоси за НАТО – це доволі багато. Порошенку вдалося змусити голосувати за це рішення за два місяці перед виборами його затятих опонентів, поставити їх у таке становище, що зіскочити і відпетляти вони не змогли, будучи під тиском думки виборців, які в Україні значною мірою дозріли до НАТО. Це, безумовно, його перемога. Але головне, що це перемога України. На Заході бачитимуть, що наш рух до НАТО – це всерйоз, і братимуть це до уваги. Конституційна більшість – це аргумент…

Редактор відділу газети “Галичина”